XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2017 r.

1. W tym tygodniu:
– 24.07 (pon.) – Wsp. św. Kingi, dziewicy;
– 25.07 (wt.) – Święto św. Jakuba Apostoła;
– 26.07. (śr.) – Wsp. św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o babciach, dziadkach i osobach starszych.
– 29.07. (sob.) – Wsp. św. Marty.
2. 25 lipca wspominany jest również w liturgii św. Krzysztof – patron kierowców. Tego dnia będziemy modlili się w intencji kierowców i błogosławili auta po Mszy Świętej o godz. 18:00. Również w niedzielę za tydzień po każdej Mszy Świętej będzie odbywać się błogosławieństwo pojazdów i modlitwa za kierowców. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
3. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę po raz szósty wyruszy z Białegostoku, w dniach 3-10 sierpnia b.r. Uczestnikiem pielgrzymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie sprawnego technicznie roweru i zarejestrowanie się poprzez stronę internetową rowerymka.pl. Tam też można znaleźć wszelkie szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki.
4. W dniach 16 – 25 sierpnia 2017 roku organizowana jest XXV Jubileuszowa Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna. W tym roku przebiegać ona będzie pod hasłem „Będziesz miłował”. Pielgrzymka wyruszy 16 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 5:30 w Białostockiej Katedrze. Zapisy na Pielgrzymkę będą trwały od 17 lipca do 4 sierpnia w Parafii p.w. Ducha Świętego w Białymstoku, ul. Sybiraków 2, od poniedziałku do piątku w godz. 16.00 – 19.00. Wymagany jest paszport. Pielgrzymka ma charakter międzynarodowy, biorą udział wierni z całej Polski. Zachęcamy do udziału wszystkich chętnych. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wilenska.bialystok.pl.
5. W dniach 5-6 sierpnia w par. NMP Matki Miłosierdzia w Wasilkowie odbędzie się VII Podlaska Biesiada Trzeźwości. Centralnym punktem tego wydarzenia będzie uroczysta Eucharystia sprawowana w sobotę o godz. 18.00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego (z pełnym programem Biesiady można zapoznać się na plakatach).
6. W dniu 31 lipca (poniedziałek) zostanie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na realizację projektów dobroczynnych i misyjnych. Zużyty sprzęt będzie można dostarczać na parking przed kościołem w godzinach od 12:00 do 14:30.