Menu Zamknij

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2017 r.

 

1. Zapraszamy na Katechezy dla dorosłych i młodzieży. Jest to sposobny czas by otrzymać od Kościoła dojrzałą wiarę i usłyszeć dobrą wiadomość na nasze życie pełne trudności. Bóg, który interesuje się naszym życiem, przejdzie w tych katechezach by nam pomóc. Szczegóły na transparencie przed kościołem. Serdecznie zapraszamy w poniedziałki i środy na godz. 18:45 po Mszy Świętej w kościele.
2. W najbliższy wtorek, na godz. 18:00 zapraszamy do udziału we Mszy Świętej z modlitwą o uzdrowienie.
3. Informujemy, iż od przyszłej niedzieli będziemy zbierali podpisy za poparciem Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Inicjatywa ta ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych, to znaczy dzieci nienarodzonych a podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do podpisu potrzebny jest nr PESEL.

4.W tym tygodniu:
– 28.10 (sob.) – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia swoje imie-niny będzie obchodzić Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. W związku z tym, w dzień imienin, będzie celebrowana w Katedrze białostockiej o godz. 18.00 Msza Święta, której przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup. Do udziału we Mszy Świętej jesteśmy wszyscy zaproszeni. Zachęcamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.
5. Podajemy porządek nabożeństw związanych z Uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym:
– Uroczystość Wszystkich Świętych: Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00, gdyż o tej godzinie rozpocznie się na cmentarzu grzebalnym procesja z modlitwa za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych.
– Dzień Zaduszny: Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. O godz. 11:30 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych.
– Msza Święta na cmentarzu będzie sprawowana 5 listopada o godz. 15:00.
– W pierwsze trzy dni listopada będziemy się modlili za zmarłych polecanych w „wypominkach” o godz. 17:00, a o godz. 18:00 będzie za tych zmarłych odprawiona Msza Święta.
6. Od przyszłej niedzieli i przez wszystkie dni do 2 listopada młodzież oazowa będzie sprzedawała przed kościołem i na cmentarzu znicze na groby. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne naszej młodzieży.
7. W najbliższą sobotę będziemy mogli wysłuchać koncertu muzyki sakralnej w wykonaniu kwartetu wokalnego pod nazwą „Tre donne”. Jedną ze śpiewających pań jest p. Agnieszka Panas, która w naszej świątyni zastępuje czasami p. Mariusza. Koncert odbędzie się w sobotę, w auli Domu Parafialnego. Początek o godz. 18:45. Zapraszamy.
8. W naszej archidiecezji od kilku lat odbywają się spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary. Najbliższe spotkanie odbędzie w sobotę, 28 października br., o godz. 10.00 w Archidiecezjalnym Wyższym Seminarium Duchownym w Białymstoku. W programie: wykład pt. “Święta teologia. Tomasz z Akwinu o możliwości i godności ludzkiego mówienia o Bogu”, który wygłosi dominikanin o. Maciej Roszkowski, dyskusja i o godz. 12.00 Msza Święta. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar” oraz Duszpasterstwo Rodzin naszej Archidiecezji zaprasza na wykłady otwarte „O małżeństwie i rodzinie” prowadzone przez ks. dr Marka Dziewieckiego. Wykłady będą się odbywały 29 października w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A.
10. W ubiegłą niedzielę liczyliśmy udział wiernych naszej parafii we Mszach Świętych i przystępowanie do Komunii Świętej. Obecnych było 1687 osób – jest to 36,67% z liczby 4600 należących do naszej parafii. Komunikujących było 704 osoby – jest to 41,73 % z liczby osób obecnych na Mszach Świętych.
11. W ubiegłą niedzielę na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku zebraliśmy do puszek 2216,- zł.
12. Taca za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby AWSD w Białymstoku.