Menu Zamknij

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2017 r.

 

1. Dzisiaj i w niedzielę za tydzień będziemy zbierali podpisy za poparciem Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Inicjatywa ta ma na celu eliminację z polskiego prawa punktu zezwalającego na zabijanie dzieci z przyczyn eugenicznych, to znaczy dzieci nienarodzonych a podejrzanych o niepełnosprawność lub chorobę. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do podpisu potrzebny jest nr PESEL.
2. W tym tygodniu Katechezy prowadzone przez Drogę Neokatechumenalną odbędą się w poniedziałek i we czwartek o godz. 18:45 po Mszy Świętej kościele.
3. W tym tygodniu:
– 01.11 (śr.) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte, tak jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00, gdyż o tej godzinie rozpocznie się na cmentarzu grzebalnym procesja z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników nagrobnych;
– 02.11 (czw.) – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. O godz. 11:30 procesja na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i poświęcenie pomników;
– 04.11 (sob.) – Wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa
4. Msza Święta na cmentarzu będzie sprawowana 5 listopada o godz. 15:00.
5. W pierwsze trzy dni listopada będziemy się modlili za zmarłych polecanych w „wy-pominkach” o godz. 17:00, a o godz. 18:00 będzie za tych zmarłych odprawiona Msza Święta.
6. W tym tygodniu pierwszy piątek, czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej: spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek tradycyjnie odwiedzamy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną – proszę na nas czekać w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
7. Dzisiejsza Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła jest dobrą okazją, aby przy-pomnieć, że za trzy lat będziemy obchodzić 100-lecie istnienia naszej parafii. Parafia nasza została erygowana dnia 28 grudnia 1920 r. przez abpa Jerzego Matulewicza (dzisiaj Błogosławionego). Powinniśmy do tych uroczystości dobrze się przygotować. Dlatego proponujemy, aby naszym duchowym przygotowaniem było comiesięczne (przez trzy lata – „tryannum”) nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Nabożeństwo to potraktujmy tak, jak do tego zachęcała Niepokalana w Fatimie, sto lat temu: niech to będzie modlitwa o nawrócenie grzeszników i modlitwa o ducha pokuty i wynagrodzenia za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególną intencją niech będzie modlitwa o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. Tak więc, w każdą pierwszą sobotę miesiąca, zaczynając już od listopada, będziemy podczas Mszy Świętej a po Mszy podczas różańca polecać osoby zniewolone tymi nałogami. Do specjalnej skrzynki będzie można wrzucać, od dzisiaj, kartki z imionami osób, które chcemy polecać Panu Bogu i modlić się o wyrwanie ich z nałogów. Do naszej modlitwy będą włączać się członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z naszej Archidiecezji.
8. Na 100-lecie naszej parafii pragniemy również wydać książkę, która będzie dokumentowała naszą historię. W związku z tym prosimy o udostępnienie nam wszelkich zdjęć związanych z naszym kościołem, księżmi tu pracującymi, wydarzeniami kościelnymi, które posiadacie w swoich rodzinnych zbiorach. Będą one skopiowane i wrócą do właścicieli.
9. Od dzisiaj, przez wszystkie dni, aż do 2 listopada młodzież oazowa będzie sprzedawała przed kościołem i na cmentarzu znicze na groby. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy rekolekcyjne naszej młodzieży.
10. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę, na potrzeby Misji Świętych 5510,- zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność.
11. Nasza parafia organizuje zabawę andrzejkową. Odbędzie się ona 2 grudnia w Sali bankietowej „Kajar” w Kurianach. Koszt: 90,- zł. od osoby. Zapisy w restauracji „Kajar”.