Menu Zamknij

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2017 r.

 

1. Dzisiaj zbieramy jeszcze podpisy za poparciem Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej „Zatrzymaj aborcję”. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Do podpisu potrzebny jest nr PESEL.
2. Dzisiaj na naszym cmentarzu parafialnym będzie celebrowana Msza Święta za zmarłych tam pogrzebanych o godz. 15:00.
3. W tym tygodniu:
– 09.11 (czw.) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
– 10.11 (pt.) – Wsp. św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
– 11.11 (sob.) – Wsp. św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia obchodzimy również Narodowe Święto Niepodległości. Módlmy się w intencji naszej Ojczyzny. 11 listopada po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się wieczór pieśni patriotycznych. Zapraszamy do wspólnego śpiewania w domu parafialnym.
4. We wtorek, 7.11 rozpoczyna się w Katedrze Białostockiej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. W ramach Nowenny, w sobotę 11.11 odbędzie się spotkanie młodzieży tzw. „Dzień u Mamy” – rozpoczęcie o godz. 16:00 w Zespole Szkół Katolickich. Nasza parafia, jaki i cały dekanat Białystok Dojlidy, jest zaproszona na Nowennę 14.11 – we wtorek, o godz. 18:00.
5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum odbędzie się w najbliższy piątek na Mszy Świętej o godz. 18:00. Na spotkanie zapraszamy również rodziców, szczególnie rodziców klas 3 Gimnazjum.
6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na tacę, na potrzeby AWSD w Białymstoku 6710,- zł. Bardzo dziękujemy za ofiarność. W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany.
7. Nasza parafia organizuje zabawę andrzejkową. Odbędzie się ona 2 grudnia w Sali bankietowej „Kajar” w Kurianach. Koszt: 90,- zł. od osoby. Zapisy w „Kajar” oraz u nas w zakrystii.