Menu Zamknij

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2017 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR. Początek o godz. 17:00.
3. Zapraszamy na ostatni już w tym roku Różaniec Papieski, z odmawianiem Tajemnic Światła dookoła kościoła – 16 października (poniedziałek), po Mszy Świętej wieczornej.
4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencji misji świętych i misjonarzy. Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na misje.
5. W tym tygodniu:
– 16.10 (pon.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
– 17.10 (wt.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika ;
– 18.10 (śr.) – Wsp. św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. Tego dnia ks. Łukasz Okruszko obchodzi swoje imieniny. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa, radości z pracy w naszej parafii i życzliwości ludzi. Modlitwę w intencji ks. Łukasza oraz życzenia będziemy mogli złożyć 18.10 podczas Mszy Świętej wieczornej;
– 20.10 (pt.) – Wsp. św. Jana Kantego, Przezbitera;
– 21.10 (sob.) – Wsp. bł. Jakuba Strzemię, Biskupa.
6. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół naszego Seminarium. Dzień skupienia odbędzie się w niedzielę 22 października 2017 r. Początek o godz. 10:00 w AWSD przy ul. Warszawskiej 46.
7. Zwracamy się z prośbą do naszych parafian o składanie podpisów do projektu Budżetu Obywatelskiego (projekt osiedlowy) na zorganizowanie Festynu Parafialnego w dzień odpustu, połączonego z Festiwalem dla Młodzieży w dniach 9-10.06.2018 r. Na ten projekt można również zagłosować przez internet. Nasz projekt ma nr 14. Do złożenia podpisu wystarczy tylko podanie imienia i nazwiska oraz adresu zamieszkania bądź zameldowania w Białymstoku.
8. Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz Zarząd Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” zapraszają na spektakl pt. “Popiełuszko”. Premiera spektaklu odbędzie się 21 października. Przedstawienie będzie można obejrzeć także 22, 24 , 25, 27 i 28 października. Bilety dostępne są w kasie oraz na stronie internetowej Teatru.
9. NFZ informuje o nowych miejscach udzielania od 1 października 2017 r. świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Białymstoku. W soboty, niedziele i święta od godz. 18:00 pomocy medycznej należy szukać w następujących placówkach: Wojewódzki Szpital Zespolony (tzw. „Śniadecja”) – ul. Skłodowskiej 26 oraz Szpital Miejski im. PCK – ul. Sienkiewicza 79.