Menu Zamknij

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2017 r.

 

1. Dzisiaj obchodzimy kolejny Dzień Papieski. Żywym pomnikiem ku czci św. Jana Pawła II jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która wspiera uzdolnioną młodzież z małych miejscowości. Dzisiaj będziemy mogli złożyć ofiary na ten cel, wrzucając pieniądze do puszki. Bóg zapłać.
2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
3. Zapraszamy na ostatni już w tym roku Różaniec Fatimski dookoła kościoła – 13 października (piątek), po Mszy Świętej wieczornej.
4. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR. Początek o godz. 16:30.
5. W tym tygodniu:
– 09.10 (pon.) – Wsp. bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa;
– 11.10 (śr.) – Wsp. św. Jana XXIII, Papieża;
– 13.10 (pt.) – Wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.
6. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 14 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i Nabożeństwo Różańcowe z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Serdecznie zapraszamy Emerytów i Rencistów oraz Kluby Seniora do współorganizowania wyjazdu zainteresowanych osób i uczestnictwa w pielgrzymce.
7. W Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku rozpoczyna się cykl katechez na temat „Bł. Michał Sopoćko i jego dzieła”. Pierwsze spotkanie pt. „Bł. Michał Sopoćko patron na nasze czasy” poprowadzi bp Henryk Ciereszko, a odbędzie się ono we wtorek, 10 października br. o godz. 18.30 w budynku Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej przy ul. Warszawskiej 50 (wejście od parkingu). Wstęp wolny.
8. Wydział Katechetyczny Kurii Białostockiej zaprasza na cykl katechez biblijnych dla dorosłych prowadzonych metodą Mess’AJE. Spotkania z zastosowaniem multimediów odbywają się w kolejne środy w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku, w godzinach 19.00-21.00. Najbliższe spotkanie 11 października br.
9. Ośrodek Informacji o Zagrożeniach Duchowych “BARKA” zaprasza na konferencję “Homeopatia – w oparach pseudonauki”, która odbędzie się 15 października 2017 r. o godz. 15:00 w Katedrze Białostockiej. Konferencję wygłosi pan Andrzej Wronka, Prezes Stowarzyszenia Effatha, teolog, autor wielu książek i publikacji o zagrożeniach duchowych.
10. Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Białostockiej zaprasza na obchody Dnia Dziecka Utraconego 15 października 2017 o godz. 12.30 roku w Katedrze Białostockiej odbędzie się modlitwa w intencji rodziców, którzy stracili swoje dziecko. W programie spotkania: Eucharystia i adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami o dzieciach utraconych. W trakcie spotkania będzie można wpisać imiona swoich zmarłych dzieci w Księdze Dzieci Utraconych, a także uzyskać informacje na temat pochówku dzieci zmarłych przed urodzeniem.
11. 14 października będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców. Z tej okazji Duszpasterstwo Nauczycieli, Wychowawców i Pracowników Oświaty zaprasza na uroczystą Mszę Świętą, która odbędzie się w poniedziałek, 16 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej.
12. W naszej archidiecezji rozpoczyna się kolejna edycja kursu lektora. W kursie mogą uczestniczyć mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Zapisy i pierwsze spotkanie w sobotę, 14 października 2017 r. o godzinie 9.00 w Centrum Wystawienniczo – Konferencyjnym Białostockiej.
13. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza osoby przygotowujące się do sakramentu małżeństwa na Wieczory dla Zakochanych. Jest to cykl 9 spotkań /od 10 października do 12 grudnia/, we wtorki, od godz. 18.00 do 21.00 w parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy w Białymstoku.
14. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki postanowił, że taki Dzień Pomocy Ofiarom Trzęsienia Ziemi w Meksyku w Archidiecezji Białostockiej odbędzie w niedzielę, 15 października 2017 roku. Tego dnia w każdej parafii należy przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
15. NFZ informuje o nowych miejscach udzielania od 1 października 2017 r. świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Białymstoku. W soboty, niedziele i święta od godz. 18:00 pomocy medycznej należy szukać w następujących placówkach: Wojewódzki Szpital Zespolony (tzw. „Śniadecja”) – ul. Skłodowskiej 26 oraz Szpital Miejski im. PCK – ul. Sienkiewicza 79.