Menu Zamknij

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2017 r.

 

1. Po Mszy Świętej będziemy zbierali do puszek ofiary na Caritas parafialną.
2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 11:30.
3. Pierwsze w tym roku spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek 6. października po Mszy Świętej o godz. 18:00. Na spotkaniu tym powinni być obowiązkowo uczniowie kl. 7 Szkoły Podstawowej oraz 2 i 3 Gimnazjum.
4. Spotkanie Oazy Dzieci Bożych odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00.
5. Zapraszamy dorosłych mężczyzn do służby ministranckiej. Spotkanie w tej sprawie odbędzie się jutro – w poniedziałek – po Mszy Świętej o godz. 18:00
6. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej świątyni będzie odprawiane każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej w Waszych domach.
7. W tym tygodniu:
02.10 (pon.) – Wsp. Świętych Aniołów Stróżów;
04.10 (śr.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
05.10 (czw.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy;
07.10 (sob.) – Wsp. NMP Różańcowej.
8. W tym tygodniu pierwszy piątek, czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej: spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek tradycyjnie odwiedzamy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną – proszę na nas czekać w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
9. Zapraszamy do udziału w wielkiej modlitwie różańcowej na granicach naszego kraju. Świat bardzo potrzebuje modlitwy. Dlatego otoczmy nasz kraj różańcem. Stańmy wszyscy 7 października na granicach Polski w setną rocznicę objawień w Fatimie, w święto Matki Bożej Różańcowej, w pierwszą sobotę miesiąca. Odpowiedzmy na wezwanie Matki Bożej, odmówmy wspólnie cztery części różańca, błagając o ochronę, pokój i nawrócenie. Razem módlmy się o ratunek dla naszej Ojczyzny i świata. Z naszej parafii na tę modlitwę udamy się autokarem do Michałowa. W autokarze są jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu 20,- zł. Wyjazd o godz. 9:30 spod kościoła. Planowany powrót o godz. 17:00.
10. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w wykładach otwartych nowej edycji Studium Życia Rodzinnego. Cykl wykładów oparty jest o moduły zajęć: Akademickie Katechezy przedmałżeńskie, Zajęcia warsztatowe dla małżonków i rodziców, Kurs rozpoznawania płodności, warsztaty pracy z rodziną. Pierwsze spotkanie katechez już 9 października.
11. Klubu Inteligencji katolickiej w Białymstoku zaprasza na XXXV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Białymstoku, które rozpoczynają się dzisiaj 1.10 pod hasłem Kościół w polityce, polityka w Kościele. Informacje na ten temat dostępne są na ulotkach w przedsionku kościoła.
12. NFZ informuje o nowych miejscach udzielania od 1 października 2017 r. świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Białymstoku. W soboty, niedziele i święta od godz. 18:00 pomocy medycznej należy szukać w następujących placówkach: Wojewódzki Szpital Zespolony (tzw. „Śniadecja”) – ul. Skłodowskiej 26 oraz Szpital Miejski im. PCK – ul. Sienkiewicza 79.
13. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 1-8 marca 2018 r. Bliższe informacje umieszczone są na stronie internetowej parafii, bądź można je uzyskać u ks. Łukasza. W zakrystii można wziąć program pielgrzymki.
14. Przypominamy o możliwości składania makulatury do kontenera umieszczonego na posesji parafialnej.