Menu Zamknij

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 24.09.2017 r.

 

1. Pierwsze w tym roku spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek 6. października po Mszy Świętej o godz. 18:00. Program przygotowania do bierzmowania obejmuje trzy lata, dlatego też na spotkaniu tym powinni być obowiązkowo uczniowie kl.7 SP oraz 2 i 3 Gimnazjum.
2. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. Już dzisiaj zachęcamy do udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej świątyni będzie się odprawiane każdego przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy rodzinnej – w Waszych domach.
3. W tym tygodniu:
– 25.09 (pon.) – Wsp. bł. Władysława z Gielniowa, Prezbitera, Patrona Warszawy;
– 27.09 (śr.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;
– 28.09 (czw.) – Wsp. św. Wacława, Męczennika. Tego dnia w Białymstoku Uroczystość bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Białegostoku;
– 29.09 (pt.) – Święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
– 30.09 (sob.) – Wsp. św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła.
4. Obchody Dni Patronalnych Miasta Białegostoku odbędą się w dniach 26 września – 1 października br. W programie:
– Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej – we wtorek, 26 września, o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: środę i czwartek.
– Koncert zespołu „Sound’n’grace” w środę 27 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.
– Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego – w czwartek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze.
5. W związku ze zbliżającym się miesiącem różańcowym informujemy dzisiaj o wydarzeniu, które będzie miało miejsce w całej Polsce 7 października, w Święto Matki Bożej Różańcowej. Tego dnia wszyscy Polacy są zaproszeni do wzięcia udziału w inicjatywie „Różaniec Do Granic”. Będzie to modlitwa różańcowa na granicach naszej Ojczyzny. Wierzymy, że Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.
Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę różańcową „Do Granic” Polski, modlitwę do granic naszych możliwości, naszych lęków, naszych pragnień. Poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń. W naszej archidiecezji miastami, gdzie będzie odbywała się ta modlitwa są Dąbrowa Białostocka, Suchowola, Krynki, Sokółka, Michałowo, Jałówka. Dnia 7 października wybierzmy się w jedno z tych miejsc, aby modlić się za Polskę i cały świat. Można zgłosić swój udział rejestrując się przez Internet, ale można pojechać bez wcześniejszego zgłaszania się. Zapraszamy również do modlitwy w naszej świątyni, jak i w domach rodzinnych.

6. W związku z tym wydarzeniem pragniemy zaprosić naszych parafian do obejrzenia filmu pt. „Teraz i w godzinę śmierci”. Jest to wielka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa – modlitwa, dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe. Projekcja filmu odbędzie się we czwartek 28 września godz. 19.00 w domu parafialnym.
7. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii, ustanowionego dla uczczenia wydarzenia eucharystycznego w Sokółce, zostanie odprawiona w niedzielę, 1 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.
8. W naszej parafii organizujemy służbę ministrancką dorosłych mężczyzn. Zapraszamy wszystkich chętnych panów na pierwsze spotkanie w poniedziałek – 25.09 (jutro) po Mszy Świętej o godz. 18:00.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach 1-8 marca 2018 r. Bliższe informacje na stronie internetowej parafii. W zakrystii można wziąć program pielgrzymki.
10. W przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na Caritas parafialną.
11. Koronka do Bożego Miłosierdzia dnia 28 września godz. 15.00 przy rondzie przy „sklejkach”.