Menu Zamknij

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2017 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Początek o godz. 15:00 w nowym domu parafialnym.
2. Dzisiaj o godz. 17:00 w nowy domu parafialnym odbędzie się spotkanie wszystkich bez wyjątku ministrantów i ich rodziców z ks. Proboszczem. Ministranci, którzy nadal chcą służyć przy ołtarzu powinni być na tym spotkaniu wraz ze swoimi rodzicami (przynajmniej z jednym). Ogłaszamy nabór kandydatów na nowych ministrantów. Mogą zapisywać się chłopcy już z trzeciej klasy Sskoły Podstawowej.
3. W najbliższy czwartek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Mateusz Bajena, nasz wikariusz. Składamy Mu jak najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i owoców w pracy duszpasterskiej w naszej parafii. Modlitwę w intencji ks. Mateusza i życzenia będziemy mogli ofiarować we czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 18:00.
4. W tym tygodniu:
– 18.09 (pon.) – Święto św. Stanisława Kostki Zakonnika, Patrona Polski;
– 20.09 (śr.) – Wsp. św. Andrzeja, Pawła i Towarzyszy, Męczenników;
– 21.09 (czw.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
– 23.09 (sob.) – Wsp. św. Ojca Pio, Prezbitera.
5. Trwa nabór na studia magisterskie z zakresu teologii w Studium Teologii w Białymstoku przy Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie. Studia odbywają się w systemie zaocznym, w dwóch specjalnościach: katechetyka i teologia ogólna. Studia dają możliwość pogłębienia wiedzy religijnej a także wykonywania zawodu katechety. Bliższych informacji na ten temat można uzyskać w sekretariacie studium przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku lub na stronie internetowej. (tel. 85 748 21 31)
6. Obchody Dni Patronalnych Miasta Białegostoku odbędą się w dniach 26 września – 1 października br. W programie:
– Procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry Białostockiej – we wtorek, 26 września, o godz. 19.00. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia. Relikwie pozostaną w Katedrze przez dwa dni: środę i czwartek.
– Koncert zespołu „Sound’n’grace” w środę 27 września, o godz. 19.00 na Rynku Kościuszki. Wstęp bezpłatny.
– Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego – w czwartek, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze.
Wydarzeniom będzie towarzyszył Jarmark jesienny na Rynku Kościuszki przed Ratu-szem od 27 września do 1 października. Zapraszamy do uczestnictwa. Więcej informacji na temat obchodów Dni Patronalnych znajduje się na stronie internetowej Archidiecezji oraz na plakatach.

7. Msza św. w intencji pracowników Krajowej Administracji Skarbowej z okazji Święta św. Mateusza będzie sprawowana w czwartek, 21 września br. o godz. 18.00, pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojda Metropolity Białostockiego. VIII Pielgrzymka Nadgraniczna Administracji Skarbowej z Kuźnicy do Sokółki pod hasłem „Jestem. Pamiętam. Czuwam.” odbędzie się 30 września br. Wyjście z Kuźnicy z kościoła Opatrzności Bożej o godz. 9.00. Msza św. w sanktuarium w Sokółce o godz. 18.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
8. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 24 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
9. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Chrześcijański Ruch „Dobro Wspólne” zapraszają na spotkanie „Katolik i Szkoła”, które odbędzie się 19.09. przy ul. Warszawskiej 50 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.
10. W poniedziałek, 18.09 przy Szkole Podstawowej przy ul. Żurawiej odbędzie się piknik rodzinny. Organizatorzy – Rada Osiedla – serdecznie zapraszają. Rozpoczęcie o godz. 16:00.
11.Dziękujemy za składaną makulaturę.