Menu Zamknij

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017 r.

 

1. Kończy się czas 40-godzinnego Nabożeństwa, podczas którego mieliśmy okazję do odnowienia naszej więzi z Jezusem Eucharystycznym. Dziękujemy ks. Markowi Czechowi za prowadzenie nas drogami Eucharystii i przybliżenie do Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Na zakończenie naszych eucharystycznych rekolekcji odbędzie się procesja dookoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30.
2. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w nowym domu parafialnym.
3. 13 września, we środę odbędzie się kolejny raz Różaniec Fatimski dookoła kościoła. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej. Podobnie 16 września zapraszamy na modlitwę różańcową przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.
4. Za tydzień w niedzielę odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Początek o godz. 15:00 w nowym domu rekolekcyjnym.
5. Ogłaszamy nabór kandydatów na nowych ministrantów. Mogą zapisywać się chłopcy już z trzeciej klasy Szkoły Podstawowej. Za tydzień w niedzielę odbędzie się spotkanie wszystkich bez wyjątku ministrantów i ich rodziców z ks. Proboszczem. Ministranci, którzy nadal chcą służyć przy ołtarzu powinni być na tym spotkaniu wraz ze swoimi rodzicami (przynajmniej z jednym). Początek o godz. 17:00 w nowy domu parafialnym.
6. W tym tygodniu:
– 12.09 (wt.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi;
– 13.09 (śr.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 14.09 (czw.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
– 15.09 (pt.) – Wsp. Najświętszej Marii Panny Bolesnej;
– 16.09 (sob.) – Wsp. św. Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa, Męczenników.
7. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 17 września br. Początek o godz. 11:00.
8. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na potrzeby KUL i Centrum Pastoralno-Katechetycznego w Białymstoku.