Menu Zamknij

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2017 r.

 

1. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odbędzie się procesja eucharystyczna do-okoła kościoła po Mszy Świętej o godz. 11:30. Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli „wraca” na swoje miejsce Msza Święta z dziećmi o godz. 13:00.
2. Tegoroczne Czterdziestogodzinne Nabożeństwo rozpocznie się 8 września, w Święto Narodzenia NMP. Przypominamy, że jest to czas odnowienia naszej wiary i miłości do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie – są to rekolekcje eucharystyczne. Roz-poczną się one w piątek 8.09 i zakończą się w niedzielę 10.09. Porządek Mszy Świętych z nauką rekolekcyjną w piątek: 10:00, 16:30, 18:00; w sobotę: 10:00 i 18:00. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Zapraszamy do odbycia spowiedzi. Zwłaszcza teraz po wakacjach może to być dobra okazja, aby doświadczyć nawrócenia i skorzystać z łaski odpuszczenia grzechów.
3. Przez cały czas Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do poświęcenia choćby odrobiny czasu na adorację Pana Jezusa. Nasze rekolekcje będzie prowadził ks. Marek Czech, filozof, wykładowca w AWSD w Białymstoku.
4. W tym tygodniu:
– 08.09 (pt.) – Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).
5. Jutro, w poniedziałek 1 września, dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolnych. Z tej okazji zapraszamy naszych młodych parafian do udziału we Mszy Świętej o godz. 8:00 rano.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych – również z naszej parafii.
7. Za tydzień w niedzielę 10 września rozpocznie się w naszej parafii tzw. kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w nowym domu parafialnym.
8. 33. Piesza Pielgrzymka do Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Zakończenie w Krypnie o godz. 18. Zapraszamy naszych parafian do udziału w tej pielgrzymce. Zapisujemy w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pielgrzymkę z naszej parafii poprowadzi ks. Mateusz. Koszt udziału w pielgrzymce: 5,- zł + 10,- zł na powrót autokarem do Białegostoku
9. Za tydzień będziemy zbierać ofiary na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
10. W związku z wielkimi zniszczeniami spowodowanym przez nawałnice w dniu 11 sierpnia br. w Polsce, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z apelem do wszystkich Polaków o dalsze wsparcie materialne osób poszkodowanych w tym zdarzeniu. Pomocy można udzielić w ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska wysyłając SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT lub dokonywać wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem WICHURA. Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie www.caritas.pl.
11. XVII MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU pod hasłem „Ojczyzna w naszych sercach i pamięci” odbędzie się w Białymstoku w piątek, 8 września br. Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Arcybiskup Edward Ozorowski. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.