Menu Zamknij

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 27.08.2017 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej zbieramy ofiary do puszek na archidiecezjalne Radio „I”.
2. W tym tygodniu:
– 28.08 (pn.) – Wsp. św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 29.08 (wt.) – Wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
– 01.09. (czw.) – Wsp. bł. Bronisławy, Dziewicy.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do spowiedzi zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. W pierwszy piątek będziemy również odwiedzali naszych chorych parafian z posługą kapłańską. Proszę nas oczekiwać w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy świętej wieczornej rozpocznie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która się zakończy Mszą Świętą w niedzielę rano o godz. 6:00.
4. Za tydzień w niedzielę odbędzie się, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, procesja eucharystyczna dookoła kościoła. Od przyszłej niedzieli również „wraca” na swoje miejsce Msza Święta z dziećmi o godz. 13:00.
5. W najbliższy piątek wypada również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Msza Święta z okazji 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w piątek, 1 września br., o godz. 17.00, w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.
6. 33 Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 9 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Zapisy przyjmowane będą w poszczególnych parafiach naszej Archidiecezji. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Zapraszamy naszych parafian do udziału w pielgrzymce do Krypna. Zapisujemy w zakrystii oraz w tygodniu w kancelarii parafialnej. Pielgrzymkę z naszej parafii poprowadzi ks. Mateusz.
7. W dniach 6-8 września tego roku na Jasnej Górze odbędzie się I Ogólnopolski Kongres Różańcowy. Rozpocznie się dnia 6 września o godz. 17.30, a zakończy się 8 września Mszą św. o godz. 11.00 na placu przed szczytem. Organizatorzy zapraszają przedstawicieli KŻR z każdej diecezji. Zapraszamy członków KŻR do udziału w tym Kongresie. Osoby pragnące w tym uczestniczyć proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
8. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zwróciło się z prośbą o przekazanie informacji, że od dnia 1 października br. będą obowiązywać nowe zasady przy ustalaniu prawa do świadczeń z Programu „Rodzina 500+”. Ministerstwo prosi o zapoznanie się z tymi zasadami i o składanie wniosków.
9. W tym roku akcja Caritas „Tornister Pełen Uśmiechów” posiada wymiar parafialny. Każdy, kto chciałby skompletować wyprawkę szkolną dla najbardziej potrzebujących dzieci naszej parafii powinien również nabyć taki plecak szkolny i wypełnić go najbardziej potrzebnymi dla ucznia szkoły podstawowej przyborami. Wypełnione plecaki prosimy o dostarczenie do najbliższej niedzieli w tygodniu do kancelarii parafialnej lub w niedzielę do zakrystii. Plecaki będą rozprowadzone wśród najbardziej potrzebujących dzieci naszej parafii. Bardzo dziękujemy.
10. W następną niedzielę ofiary zebrane na tacę przeznaczone będą na Kurię Metropolitalną Białostocką.
11. Dziękujemy za składaną makulaturę.