Menu Zamknij

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 07.01.2018 r.

 

1. Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Świętej o godz. 11:30 i 13:00 zapraszamy do obejrzenia „Jasełek” w wykonaniu dzieci SP nr 20 z ul. Leśnej.
2. Nasza parafia organizuje Zimowisko dla dzieci w Hermanówce w dniach 20 do 24 stycznia. Mogą zapisywać się dzieci od 3 do 7 klasy szkoły podstawowej. Więcej infor-macji i kart zgłoszeniowe można uzyskać w zakrystii lub u ks. Mateusza.
3. Informujemy, że zmarł Antoni Łuczaj (l. 77), ojciec naszego ks. Dariusza. Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek 8 stycznia 2018 roku, o godz. 11:00 w kościele Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Wystawienie ciała zmarłego odbędzie się dzisiaj 7.01 o godz. 16:00 w kaplicy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, przy ul. Radzymińskiej. Pochowanie ciała na naszym cmentarzu po Mszy Świętej pogrzebowej.
4. Zapraszamy do wspólnego śpiewania kolęd wraz z dziećmi i młodzieżą z białostockich szkół w dniu 9 stycznia br. o godz. 12.00 w Katedrze białostockiej. W koncercie weźmie udział Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda.
5. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza do udziału w Kursie rozpoznawania płodności, który stanowi II Moduł Studium Życia Rodzinnego. Kurs rozpoznawania płodności adresowany jest do małżonków /użytkowników/ i instruktorów metod Naturalnego Rozpoznawania Płodności. Informacje o terminach zajęć oraz szczegółowy program dostępne na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin www.rodzinabialystok.pl, na plakatach i ulotkach. Zgłoszenia do 20 stycznia 2018 roku.
6. Dzisiaj o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Polskiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska.
7. Spotkanie dzieci i rodziców którzy się przygotowują do I Komunii Świętej odbędzie się po feriach tj. 11 lutego po Mszy świętej o godz. 13.00.
8. Spotkanie dla osób przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klasy 7 Szkoły Podstawowej i II i III Gimnazjum odbędzie się w piątek 12 stycznia po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Kolęda w tym tygodniu:
08.01 (poniedziałek) od godz. 16:00: ul. Pozioma 47 – 73, ul. Kąpielowa,
ul. Przejściowa, ul. Plażowa;
09.01 (wtorek) od godz. 16:00: ul. Gródecka, ul. Ceramiczna, ul. Hutnicza, ul. Pionowa, ul. Górnicza;
10.01 (środa) od godz. 16:00: ul. Piaskowa, ul. Cała, ul. Podłużna, ul. Sobolewska,
ul. Sowlańska;
11.01 (czwartek) od godz. 16:00: BLOKI: ul. Sowlańska 38, 42, 44, 46;
12. 01 (piątek) od godz. 16:00: ul. Pozioma 2A (blok), ul. Pozioma – do nr 45,
ul. Leśna;
13.01 (sobota) od godz. 12:00: BLOKI: ul. Dojnowska 80 A, 80 B, 80 C;
od godz. 16:00: BLOK: ul. Borsucza 6 A; ul. Sowlańska 3A, 3B, 3C;