Menu Zamknij

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2017 r.

1. Dzisiaj porządek Mszy Świętych niedzielny, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podczas Mszy Świętej o godz. 18:00 podziękujemy Panu Bogu za mijający rok i będzie później okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 24:00. O północy będzie sprawowana Msza Święta za całą naszą parafię – o błogosławieństwo Boże w Nowym Roku. Zapraszamy serdecznie do udziału w adoracji i we Mszy Świętej o północy.
2. W tym tygodniu:
01.01. (pon.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego – oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00;
02.01. (wt.) – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła;
03. 01. (śr.) – wsp. Najświętszego Imienia Jezus;
06.01. (sob.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego – oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie odbywało się podczas każdej Mszy Świętej. Taca będzie przeznaczona na Misje Święte. Na Trzech Króli nasza młodzież będzie po Mszach Świętych kolędowała przy wyjściu z kościoła – ofiary zebrane będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne naszej młodzieży.
3. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki serdecznie zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2018 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie ulicami: Legionową, Skłodowskiej-Curie, Placem NZS, Liniarskiego, Lipową, Rynkiem Kościuszki i dotrze na plac przed Katedrą. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek, czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej: spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W pierwszy piątek tradycyjnie odwiedzamy naszych chorych parafian z posługą sakramentalną – proszę na nas czekać w godz. od 9:00 do 11:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
5. Zapraszamy do szczególnego przeżywania kolejnej I soboty miesiąca. Jest forma naszego przygotowania się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Przypominamy, że nabożeństwo pierwszosobotnie jest wynagrodzeniem za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi, a także jest szczególną modlitwą o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. W I sobotę będziemy przedstawiali Panu osoby zniewolone różnymi nałogami podczas Mszy Świętej o godz. 18:00, a później będziemy modlić się za nich na różańcu. Imiona tych osób należy wypisywać na kartkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
6. XX Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę, 7 stycznia 2018 roku, w Centrom Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.
7. Spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar odbywają się w 1 i 3 niedzielę miesiąca, w katedrze białostockiej, o godz. 18.00 Eucharystia, spotkanie od 19.00 do 21.00. Spotkania Duszpasterstwa Związków Niesakramentalnych: w 2 niedzielę miesiąca, w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku, o godz. 17.00 Eucharystia, spotkanie od 18.00 do 19.00.
8. W niedzielę 7 stycznia 2018 r. o godzinie 20.00 w Drugim Programie Telewizji Pol-skiej transmitowany będzie na żywo Charytatywny Koncert Kolęd „Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo” w wykonaniu Polskiej Opery Królewskiej. Organizatorami inicjatywy są Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Telewizja Polska i Caritas Polska. Podczas trwania koncertu prowadzona będzie zbiórka smsowa na rzecz ofiar wojny w Syrii i mieszkańców zniszczonego miasta Aleppo. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej inicjatywie. Każdy z nas może się do niej przyłączyć, wysyłając smsy w trakcie transmisji koncertu. Dochód trafi na konto Caritas Polska. Przypominamy, że Koncert będzie można zobaczyć 7 stycznia 2018 r. w niedzielę o godz. 20.00 w TVP2.
9. Nasza parafia organizuje Zimowisko dla dzieci w Hermanówce w dniach 20 do 24 stycznia. Mogą zapisywać się dzieci od 3 do 7 klasy szkoły podstawowej. Więcej informacji i kart zgłoszeniowe można uzyskać w zakrystii lub u ks. Mateusza.
10. Kolęda w tym tygodniu:
2.01 (wtorek) od godz. 16:00: ul. Szosa Baranowicka, ul. Kasztelańska,
ul. Zaścianki (2 – 27), ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska, ul. Marcina;
3.01 (środa) od godz. 16:00: ul. Zaścianki (29 – 84), ul. Kasztelańska 29/1,
ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana, ul. Wojskiego;
4.01 (czwartek) od godz. 16:00: ul. Korzeniowskiego, ul. Kajki, ul. Zuchów,
ul. Wczasowa;
5. 01 (piątek) od godz. 14:00: ul. Turystyczna, ul. Kolonijna, ul. Śmiała,
ul. Nowatorska, ul. Puchatka, ul. Zdrowa;