Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2017 r.

 

1. Ksiądź proboszcz oraz księża pracujący w naszej parafii składają najserdeczniejsze życzenia świąteczne Wszystkim naszym parafianom. Życzymy głębokiego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Niech Nowonarodzony udziela Wam swego pokoju, radości i wszelkiego błogosławieństwa.
2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego żłóbka – księżom Mateuszowi i Łukaszowi, p. Tadeuszowi Filipczukowi i naszej młodzieży, dziewczętom i chłopcom z młodzieżowej oazy. Dziękuję asyście liturgicznej, scholii młodzieżowej, chórowi pod dyr. p. Mariusza Truszkowskiego, p. Gosi – zakrystiance, za przygotowanie liturgii tej Mszy Świętej i u świetnienie jej przez Waszą służbę.
3. Dzisiaj porządek Mszy Świętych niedzielny, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Po-dobnie będzie jutro. W drugi dzień świąt Msza Święta w Kurianach o godz. 9:00. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
4. Chcemy także podtrzymać piękny zwyczaj kolędowania od domu do domu, w pierwszy i drugi dzień świąt. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć naszych oazowych kolędników prosimy o zgłoszenie się w zakrystii bądź u ks. Mateusza.
5. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia tej Oktawy. W drugi dzień świąt, 26.12. – wsp. Św. Szczepana – pierwszego Męczennika, 27.12 – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia święcimy wino; 28.12. – Święto Świętych Młodzianków, Męczenników. Za tydzień, w niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
6. Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 31 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.
7. We środę 27.12. pragniemy rozpocząć w naszej parafii tzw. kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy było zgromadzona w domu cała rodziny. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świec, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie w godz. od 16:00 do 20:00, w soboty od godz. 9:00 – chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy
8. Kolęda w tym tygodniu:
27 grudnia (środa) od godz. 16:00: Kuriany – wieś, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska; ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
28 grudnia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Zagórki; ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa, ul. Rybitwy; ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy;
29 grudnia (piątek) od godz. 16:00: ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ziemiańska,
ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Pana Tadeusza, ul. Konrada, ul. Zaścianki 88 – 104;
30 grudnia (sobota) od godz. 09:00: Kolonie Kurian, Płoskie;