Menu Zamknij

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2017 r.

 

1. Kończymy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Piotrowi, który przygotował nas na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękuję wszystkim naszym parafianom za to, że chcieliście skorzystać z tych rekolekcji, podjąć trud nawrócenia przez spowiedź świętą i słuchanie Słowa Bożego.
2. Dzisiaj Msze Święte tylko do południa. Tradycyjnie w dzień wigilijny powinniśmy pościć i spożyć postną wieczerzę wigilijną.
3. Wieczerzą wigilijną rozpoczynamy w naszych domach obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wieczerzę wigilijną rozpoczynamy od przeczytania fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, następnie łamiemy się opłatkiem, znakiem Chrystusa, składamy sobie życzenia i śpiewamy kolędy.
4. Pasterka o północy – zapraszamy na nią wszystkich naszych parafian. Przed Pasterką – od godz. 23:15 będziemy śpiewać kolędy. W Kurianach Pasterka odbędzie się o godz. 22:00. Podczas Pasterki zbierane będą ofiary na „Fundusz Ochrony Życia”.
5. W pierwszy dzień świąt Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
6. Dzisiaj młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz własno-ręcznie wykonane choinki z piernika. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy młodzieży oazowej.
7. Chcemy także podtrzymać piękny zwyczaj kolędowania od domu do domu, w pierwszy i drugi dzień świąt. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć naszych oazowych kolędników prosimy o zgłoszenie się w zakrystii bądź u ks. Mateusza.
8. Duszpasterstwo Rodzin oraz Archidiecezjalny Ośrodek Duchowej Adopcji zapraszają 31 grudnia 2017 roku o godz. 18.00 do parafii pw. Świętej Rodziny /ul. Ogrodowa – Białystok/ na Uroczystą Mszę świętą dziękczynno – błagalną w Święto Świętej Rodziny. Będziemy się modlić w intencji małżeństw i rodzin naszej Archidiecezji, dziękować za dar życia i zbawienia, jednocześnie przepraszać za grzechy aborcji i odrzucenia życia. Podziękujemy również osobom, które podjęły dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Po mszy wspólne kolędowanie przy żłóbku.
9. Kolęda w najbliższym tygodniu:
27 grudnia (środa) od godz. 16:00: Kuriany – wieś, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska; ul. Cumownicza, ul. Okrętowa;
28 grudnia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Zagórki; ul. Jachtowa, ul. Ruczajowa, ul. Rejsowa, ul. Gminna, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Masztowa, ul. Rybitwy; ul. Albatrosa, ul. Żaglowa, ul. Mewy;
29 grudnia (piątek) od godz. 16:00: ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ziemiańska,
ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Pana Tadeusza, ul. Konrada, ul. Zaścianki 88 – 104;
30 grudnia (sobota) od godz. 09:00: Kolonie Kurian, Płoskie;