Menu Zamknij

III NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2017 r.

 

1. Zaraz po Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
2. 19 grudnia (we wtorek) ks. Dariusz Łuczaj będzie obchodzić swoje imieniny. Już dzisiaj składamy mu nasze najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP. Za naszego Solenizanta będziemy mogli się pomodlić jutro, w poniedziałek, podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszam do składania życzeń ks. Dariuszowi i okazywania mu życzliwości.
4. Prosimy o zapisywanie chorych na odwiedziny kapłana z przedświąteczną posługą sakramentalną. Przyjedziemy w najbliższy czwartek – 21 grudnia, między godz. 9:00 a 11:00.
5. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 22-23-24.12. W piątek i sobotę Msze Święte rekolekcyjne – o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Boguta. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy więc, aby w piątek przyjść na 15 min. przed Mszą Świętą i w ten sposób przygotować się do spowiedzi przez dobrze przeprowadzony rachunek sumienia. Prosi nas o to ks. Piotr – rekolekcjonista.
6. W niedzielę, za tydzień wypada wigilia. Msze Święte w naszym kościele będą cele-browane o godz. 7:00, 9:00 w Kurianach, 10:00 i 11:30. Nie będzie Mszy Świętych o godz. 13:00 i 18:00. O godz. 22:00 odbędzie się Pasterka w Kurianach i o 24:00 w naszym kościele. Informacje dotyczące Świąt będą podane w niedzielę za tydzień.
7. Po Mszy Świętej można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
8. Dzisiaj będziemy mogli wesprzeć chorego naszego młodego parafianina Jakuba Kowejszę.
9. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wziąć ze sobą do domu tzw. Torbę Samarytankę, po to aby ją wypełnić artykułami spożywczymi. Torby będą później zaniesione, jako świąteczna paczka dla najbardziej potrzebujących osób naszej parafii.
10. Podczas rekolekcji, w następną niedzielę, oraz po pasterce młodzież oazowa będzie rozprowadzać sianko na stół wigilijny oraz własnoręcznie wykonane choinki z piernika. Dochód z tej sprzedaży będzie przeznaczony na wyjazdy młodzieży oazowej.
11. Tradycją lat ubiegłych młodzież oazowa oraz ministranci zapraszają na wspólne kolędowanie przed pasterką o godz. 23.15. Chcemy także podtrzymać piękny zwyczaj kolędowania od domu do domu, w pierwszy i drugi dzień świąt. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć naszych oazowych kolędników prosimy o zgłoszenie się w zakrystii bądź u ks. Mateusza.
12. “Pora wstawać!” to hasło tegorocznych Akademickich Rekolekcji Adwentowych, które rozpoczynają się dzisiaj o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła przy ul. Pogodnej 63. Jutro i pojutrze Msza św. również o tej samej godzinie. Rekolekcje popro-wadzi O. Norbert Kuczko, dominikanin z Warszawy. Spotkanie Opłatkowe Środowiska Akademickiego Białegostoku odbędzie się dnia 20 grudnia (środa) o godz. 19.00 w Auli Wielkiej Pałacu Branickich.