Menu Zamknij

II NIEDZIELA ADWENTU 10.12.2017 r

 

1. W Adwencie zapraszamy na „Roraty”: w niedzielę o godz. 7:00, we środy i soboty o godz. 18:00.
2. Kolejne spotkanie KŻR naszej parafii odbędzie się dzisiaj. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Prosimy o zapisywanie chorych na odwiedziny kapłana z przedświąteczną posługą sakramentalną. Przyjedziemy we czwartek przed świętami – 21 grudnia, między godz. 9:00 a 11:00.
4. W tym tygodniu:
– 13.12 (śr.) – Wsp. św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;
– 14.12 (czw.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, Prezbitera i D-ra Kościoła;
5. W następną niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
6. Po Mszy Świętej można nabyć opłatki na stół wigilijny oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
7. Za tydzień, w niedzielę, będziemy mogli wesprzeć chorego naszego młodego parafianina Jakuba Kowejszę, który od kilku miesięcy jest nieprzytomny i przebywa w domu rodzinnym. Uczniowie i nauczyciele z jego szkoły – Technikum Budowlanego, będą sprzedawali ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaż będzie przeznaczony na rehabilitację Jakuba.
8. Tradycyjnie, w drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona dziś przed kościołami i kaplicami w całej Polsce. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.
9. Dzisiaj obchodzony jest na całym świecie „Dzień Palenia Świec”. Jest to dzień poświęcony solidarności z rodzicami, którzy utracili swoje dziecko. W Białymstoku uroczysta Msza Święta zostanie odprawiona o godz. 18:00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego, przy ul. Klepackiej. Organizatorzy zapraszają rodziców, rodziny oraz tych, którzy chcą upamiętnić swoich bliskich.