Menu Zamknij

I NIEDZIELA ADWENTU 3.12.2017 r.

 

1. Rozpoczyna się Adwent. Okres Adwentu ma podwójny charakter. Jest to czas przygotowania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Boguta, w dniach 22-23-24 grudnia.
2. W Adwencie zapraszamy na „Roraty”, czyli Msze Święte, wspominające NMP, oczekującą na przyjście Zbawiciela. „Roraty” w naszym kościele będą się odbywać w niedziele o godz. 7:00 oraz we środy i soboty o godz. 18:00. Prosimy o zabieranie ze sobą na „Roraty” świec lub lampionów. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie wieczorem.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
4. Do chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, przyjedziemy w tym miesiącu we czwartek przed świętami – 21 grudnia. Wtedy też odwiedzimy pozostałych chorych naszej parafii. Prosimy zgłaszanie Waszych chorych.
5. Kolejne spotkanie formacyjne kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania odbędzie się najbliższy piątek. Spotkanie jest obowiązkowe dla uczniów klas 7 SP oraz 2 i 3 Gimnazjum. Początek spotkania o godz. 18:00 w kościele. Zapraszamy na to spotkanie również rodziców.
6. Akt zawierzenia służby liturgicznej, czyli ministrantów Niepokalanemu Sercu Maryi będzie miał miejsce w najbliższy piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8.12 podczas Mszy Świętej o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzinami.
7. Za tydzień, w niedziele odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
8. W tym tygodniu:
– 06.12 (śr.) – Wsp. św. Mikołaja, Biskupa – słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania podarkami, szczególnie dzieci;
– 07.12 (czw.) – Wsp. św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 08.12 (pt.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. W tym dniu nie ma postu.
9. Adwentowy dzień skupienia małżeństw niesakramentalnych pod hasłem “Towarzyszyć, rozeznać, integrować, to co słabe” odbędzie się dnia 10 grudnia 2017 roku o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku (ul. Sybiraków). W programie niedzielna Eucharystia z nauką adwentową oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkania małżeństw niesakramentalnych odbywają się w dolnym kościele Ducha Świętego w Białymstoku w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 17.00.
10. Pan Mariusz, nasz organista, od dzisiaj rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód ze sprzedaży opłatków jest przeznaczony na wynagrodzenie dla organisty.
11. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadza parafialny zespół CARITAS – dochód ze sprzedaży na wsparcie materialne najuboższych rodzi naszej parafii.
12. Za tydzień, w niedzielę będziemy mogli wesprzeć chorego naszego młodego parafia-nina Jakuba Kowejszę, który od kilku miesięcy jest nieprzytomny i przebywa w domu rodzinnym. Uczniowie i nauczyciele z jego szkoły – Technikum Budowlanego, będą sprzedawali ozdoby świąteczne. Dochód ze sprzedaż będzie przeznaczony na rehabilitację Jakuba.
13. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek ofiary na Caritas Archidiecezji Białostockiej w wysokości 1505,- zł.