Menu Zamknij

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 26.11.2017 r.

1. W tym tygodniu:
– 30.11 (czw.) – Święto św. Andrzeja Apostoła.
2. W tym tygodniu pierwszy piątek, czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszo-piątkowej: spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, przyjedziemy w tym miesiącu we czwartek, przed świętami – 21 grudnia. Wtedy też odwiedzimy pozostałych chorych naszej parafii.
3. W pierwszą sobotę zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy Świętej odbędzie się nocna adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w niedzielę rano Mszą Świętą o godz. 6:00.
4. Zapraszamy do szczególnego przeżywania kolejnej I soboty miesiąca. Jest to nasze przygotowanie do obchodów 100-lecia naszej parafii. Przypominamy, że nabożeństwo pierwszosobotnie jest wynagrodzeniem za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi, a także szczególną modlitwą o wyzwolenie z nałogów alkoholizmu, narkomanii itp. A więc tak, jak już to było w listopadzie, będziemy podczas Mszy Świętej, a po Mszy podczas różańca, polecać osoby zniewolone tymi nałogami. Do specjalnej skrzynki będzie można wrzucać kartki z imionami osób, które chcemy polecać Panu Bogu i modlić się o wyrwanie ich z nałogów.
5. Za tydzień, w niedzielę rozpoczyna się Adwent. Jest to czas radosnego oczekiwania na spotkanie z Panem Jezusem w dniu ostatecznym oraz podczas uroczystej pamiątki Jego pierwszego przyjścia na ziemię. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte, wspominające NMP, oczekującą na przyjście Zbawiciela. Roraty w naszym kościele będą się odbywać w niedziele o godz. 7:00 oraz we środy i soboty o godz. 18:00. Prosimy o zabieranie ze sobą na Roraty świec lub lampionów. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie wieczorem.
6. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Piotr Boguta, w dniach 22-23-24 grudnia.
7. Od przyszłej niedzieli nasz organista, pan Mariusz, będzie już rozprowadzał opłatki na stół wigilijny oraz będą sprzedawane świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
8. Dzisiaj zbieramy do puszek ofiary na Caritas Archidiecezji Białostockiej.
9. Bardzo dziękuję za upieczenie ciasta dla księży, którzy przeżywali w naszej parafii swoje rekolekcje.