Menu Zamknij

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2017 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W tym tygodniu:
– 20.11 (pon.) – Wsp. św. Rafała Kalinowskiego, Prezbitera;
– 21.11 (wt.) – Wsp. Ofiarowania NMP;
– 22.11 (śr.) – Wsp. św. Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Chórów Kościelnych. Naszemu Panu organiście Mariuszowi, jak chórowi parafialnemu, również scholii młodzieżowej i wszystkim, którzy w jakiś sposób wykonują muzykę kościelną, życzymy udanego śpiewania i muzykowania na chwałę Bożą i pożytek słuchających.
– 24.11 (czw.) – Wsp. św. Andrzeja Dung-Lac, Prezbitera i Towarzyszy.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
4. Wydział Katechetyczny zaprasza wiernych dorosłych do udziału w cyklu 5 katechez biblijnych przygotowujących do owocnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Katechezy odbywać się będą w soboty: 25.11, 2, 9, 16.12 br. i zakończą 20.01 2018 roku w godz. 10.00 – 12.30 w Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej im. Bł. Michała Sopoćki przy ul. Warszawskiej 50 w Białymstoku.
5. Stowarzyszenia Otwarty Dom “Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie” już po raz kolejny zaprasza polskie dzieci z domów dziecka i z ubogich rodzin na Litwie na Święta Bożego Narodzenia. Nasi goście będą u nas przebywać w terminie od 19 do 30 grudnia br. Spotkanie osób, które zechcą przyjąć dzieci do swoich rodzin odbędzie się dnia 21 listopada o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8/ dawna Berlinga/ w Białymstoku.
6. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek „na Kościół prześladowany” ofiary w wysokości 1490,- zł. Bardzo dziękujemy. Za tydzień do puszek będziemy zbierali ofiary na Caritas Archidiecezji Białostockiej.
7. Od jutra rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje dla kapłanów, które potrwają do czwartku włącznie.