Menu Zamknij

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 30.12.2018 r.

1. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu białostockich muzyków i solistów. Odbędzie się on dzisiaj wieczorem o godz. 19:00.
2. Jutro na godz. 18:00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną za mijający rok. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do godz. 24:00. O godz. 24:00 będziemy celebrowali Mszę Świętą na rozpoczęcie nowego roku. Zapraszamy, szczególnie tych, którzy w ciszy i skupieniu chcą przeżyć ten czas.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.01(wt.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. W naszej świątyni Msze Święte będą celebrowane według porządku niedzielnego – oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00;
– 02.01(śr.) – Wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła;
– 03.01(czw.) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus.
4. W niedzielę, za tydzień Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Poświęcenie kredy będzie się odbywało podczas każdej Mszy Świętej. Taca będzie przeznaczona na Misje Święte.
5. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2019 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 11.45 na Dziedzińcu Pałacu Branickich. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, śpiewając kolędy, przejdzie ulicami na plac przed Katedrą. Po zakończeniu Orszaku będzie możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej w Katedrze o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie Arcybiskup Metropolita.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
7. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Chcemy również poinformować, iż sprzed kaplicy we wsi Kuriany została skradziona figura św. Jana Nepomucena. Działo się to prawdopodobnie w nocy z 27 na 28 grudnia. Figura jest rzeźbą wykonaną w drewnie wysokości około 160 cm. Jest pomalowana. Kradzież rzeczy poświęconej, bez względu na motywy tego czynu, jest zbezczeszczeniem kultu religijnego i jest grzechem śmiertelnym. Wszystkich, którzy mogą coś wiedzieć na temat tego zdarzenia prosimy o kontakt z nami lub najbliższą jednostką policji.
9. Wizyta duszpasterska (kolęda) w tym tygodniu:
2 stycznia (środa) od godz. 16:00: ul. Suchowolca, ul. Stawowa;
ul. Dojlidy Fabryczne, ul. Nowowarszawska, ul. Ciołkowskiego.
3 stycznia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Zagłoby, ul. Kmicica, ul. Naftowa,
ul. Ciesielska, ul. Mokra, ul. Iglasta,
4 stycznia (piątek) od godz. 16:00: ul. Baranowicka, ul. Juranda, ul. Serwitutowa;
ul. Liściasta;
5 stycznia (sobota) od godz. 14:00: ul. Dojnowska, ul. Źródlana,
ul. Dojnowska 60A (blok), ul. Leśna 40, 41, 42;
10. Podczas kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano: od godz. 7:30 do 9:00.
11. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: + Zygmunt Gadek– „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”