Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

1. W imieniu własnym oraz księży pracujących w naszej parafii skład najserdeczniejsze życzenia świąteczne Wszystkim naszym parafianom i gościom. Życzymy głębokiego przeżycia tajemnicy Boga, który stał się człowiekiem. Niech Chrystus udziela Wam pokoju, radości i wszelkiego błogosławieństwa.
2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego żłóbka – ks. Łukaszowi, ks. Mateuszowi, panu Tadeuszowi Filipczukowi, Marcinowi Budlewskiemu, młodzieży oazowej oraz panom ze wspólnoty „Wieczory małżeńskie”. Dziękuję asyście liturgicznej, scholii młodzieżowej, chórowi pod dyr. Mariusza Truszkowskiego, pani Gosi – zakrystiance, za przygotowanie liturgii tej Mszy Świętej i uświetnienie jej przez Waszą służbę.
3. Dzisiaj porządek Mszy Świętych jest niedzielny, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie jutro. W drugi dzień świąt Msza Święta w Kurianach o godz. 9:00. Jutrzejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
4. W pierwszy dzień świąt Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
5. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia Oktawy W drugi dzień świąt 26 grudnia wspominamy św. Szczepana, pierwszego Męczennika, 27 grudnia wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia święcimy wino. 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków, Męczenników. W niedzielę Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa.
6. Chcemy w naszej parafii podtrzymać piękny zwyczaj kolędowania od domu do domu, w pierwszy i drugi dzień świąt. Dlatego wszystkich, którzy pragną przyjąć naszych młodych kolędników, prosimy o zapisanie sie w zakrystii lub zgłoszenie się do ks. Mateusza.
7. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu białostockich muzyków i solistów. Odbędzie się on 30 grudnia, o godz. 19:00, po Mszy Świętej wieczornej.
8. Od czwartku 27.12 rozpoczniemy w naszej parafii kolędę – wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w domu cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16:00 do 21:00, w soboty od godz. 9:00 – chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy.
9. Wizyta duszpasterska (kolęda) w tym tygodniu:
27 grudnia (czwartek) od godz. 16:00: Kuriany – wieś, BLOK: ul. Borsucza 6 A;
28 grudnia (piątek) od godz. 16:00: BLOKI: ul. Borsucza 6, 8, 10,
29 grudnia (sobota) od godz. 9:00: Kolonie Kurian, Płoskie, ul. Myśliwska, ul. Borsucza, ul. Sępia, ul. Kormoranów.