Menu Zamknij

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019 r.

 

1. Dzisiaj, po południu odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30.
2. W liturgii następnego tygodnia:
– 17.01 (czw.) – wsp. św. Antoniego, Opata;
– 19.01 (sob.) – wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa.
3. Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan rozpoczyna się 17 stycznia. Módlmy się o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa.
4. Dzień imienin ks. bpa Henryka Ciereszki wypada 19 stycznia. Msza św. w intencji Księdza Biskupa Henryka Ciereszki, z okazji jego imienin, będzie sprawowana w sobotę, 19 stycznia 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Zapraszamy do modlitwy w intencji Najdostojniejszego Solenizanta.
5. Nasza parafia organizuje ferie zimowe dla dzieci z klas od 3 do 8 Szk. Podst. Odbędą się one w budynku Szk. Podst. w Księżynie w dniach od 22 do 24 stycznia br. Koszt wyjazdu: 100,- zł. W zakrystii można odbierać karty uczestnictwa. Za ten wyjazd odpowiada ks. Łukasz.
6. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 15 – 17 lutego 2019 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie, na www.spotkaniamalzenskie.pl i Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się 1 lutego (piątek) o godz. 16.00, a zakończą się 3 lutego 2019 (niedziela) r. ok. godz. 14.00.
8. Wizyta duszpasterska (kolęda) w tym tygodniu:
14 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00: ul. Pozioma 47 – 73, ul. Kąpielowa, ul. Przejściowa, ul. Plażowa, ul. Turystyczna;
15 stycznia (wtorek) od godz. 16:00: ul. Kolonijna, ul. Śmiała; ul. Nowatorska, ul. Pu-chatka, ul. Zdrowa, ul. Zuchów, ul. Wczasowa;
16 stycznia (środa) od godz. 16:00: ul. Korzeniowskiego, ul. Kajki, ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana, ul. Wojskiego;
17 stycznia (czwartek) od godz. 16:00: ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul. Pana Tadeusza, ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Zaścianki 88 – 106, ul. Szosa Baranowicka, ul. Kasztelań-ska;
18 stycznia (piątek) od godz. 16:00: ul. Rybacka, ul. Morska, ul. Bałtycka, ul. Bosmań-ska, ul. Zaścianki 2 – 84, ul. Kasztelańska 29/1;
19 stycznia (sobota) od godz. 9:00: ul. Zabłudowska, ul. Wolińska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Albatrosa, ul. Rybitwy, ul. Masztowa, ul. Żaglowa, ul. Mewy; ul. Ruczajowa, ul. Oceaniczna;
od godz. 16:00: ul. Jachtowa, ul. Zagórki, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Okrętowa, ul. Rejsowa;
9. Podczas kolędy kancelaria parafialna jest czynna tylko rano: od godz. 7:30 do 9:00.
10. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: + Jadwiga Krentowska, + Stanisław Turo-sieński, + Stanisława Kondratowicz, – „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”