Menu Zamknij

II NIEDZIELA ZWYKŁA 20.01.2019 r.

1. Msza Święta z modlitwą o uzdrowienie będzie celebrowana w naszym kościele w najbliższy wtorek o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących, przeżywających życiowe trudności i wewnętrzne kłopoty.
2. W liturgii tygodnia:
– 21.01 (pon.) – Wsp. św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;
– 24.01 (czw.) – Wsp. św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 25.01 (pt.) – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;
– 26.01 (sob.) – Wsp. św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów.
3. Za tydzień, w niedzielę będziemy obchodzić 30-tą rocznicę śmierci ks. Stanisława Suchowolca. Uroczysta Msza Święta z tej okazji będzie celebrowana w naszym kościele o godz. 11:30. Mszy Świętej będzie przewodniczyć ks. bp Henryk Ciereszko.
4. W niedzielę, 27 stycznia 2019 roku, będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Konferencja Episkopatu Polski, odpowiadając na prośbę Fundacji „Shalom” o włączenie się Kościoła w obchody tego Dnia, zachęca wiernych do uczestnictwa w akcji “Płomień Pamięci” poprzez zapalenie świecy w oknie w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
5. Nasza parafia organizuje zimowisko dla dzieci z klas od 3 do 8 Szk. Podst. Odbędzie się ono w budynku Szk. Podst. w Księżynie w dniach od 22 do 24 stycznia br. Koszt wyjazdu: 100,- zł. W zakrystii można odbierać karty uczestnictwa. Za ten wyjazd odpowiada ks. Łukasz.
6. Ośrodek Spotkań Małżeńskich w Białymstoku zaprasza na weekendowe rekolekcje dla małżeństw o charakterze warsztatowym w dniach 15 – 17 lutego 2019 roku. Są one poświęcone umocnieniu i pogłębieniu więzi małżonków, pomagają zwłaszcza tym parom, które mają problemy w komunikacji, bądź przeżywają kryzys w związku. Informacje na plakacie, na www.spotkaniamalzenskie.pl i Bożena i Przemysław Sułkowscy tel. 661 754 243 (po 17.00) e-mail: spotkania.bialystok@gmail.com.
7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe. Rekolekcje rozpoczną się 1 lutego (piątek) o godz. 16.00, a zakończą się 3 lutego 2019 (niedziela) r. ok. godz. 14.00.
8. Możemy pomóc naszej małej parafiance, która nazywa się Bianca Chmurkowska. Jest chora na bardzo rzadką, jeszcze nie nazwaną, chorobę genetyczną, która niszczy i osłabia cały jej organizm. Możemy podarować jej 1 % z naszego podatku lub darowiznę. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy na informatorach znajdujących się na stoliku w przedsionku kościoła. W imieniu rodziców Bianki bardzo serdecznie dziękuję.
9. Wizyta duszpasterska (kolęda) w tym tygodniu:
21 stycznia (poniedziałek) od godz. 16:00: ul. Ziemiańska, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Kapitańska, ul. Gminna;
10. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: + Jan Dworański, + Krystyna Owsianik, + Józef Buczyński – „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”