Menu Zamknij

III NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019 r.

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 30-tą rocznicę śmierci ks. Stanisława Suchowolca. Uroczysta Msza Święta z tej okazji będzie celebrowana o godz. 11:30 pod przewodnictwem ks. bp Henryka Ciereszko.
2. W liturgii następnego tygodnia:
– 28.01 (pon.) – wsp. św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła;
– 29.01 (wt.) – wsp. bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy;
– 31.01 (czw.) – wsp. św. Jana Bosko, Prezbitera;
– 02.02 (sob.) – Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte w naszej świątyni będą cele-browane o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Poświęcenie gromnic odbędzie się podczas każdej Mszy Świętej. Tego dnia również będziemy modlić się w intencji zakonników i zakonnic z okazji Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Taca będzie przeznaczona na wsparcie zakonów klauzurowych.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek odwiedzimy z posługą sakramentalną naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Dzisiaj obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Możemy włączyć się w obchody tego dnia poprzez zapalenie świecy w oknie o godz. 18:00.
6. W przyszła niedzielę taca będzie przeznaczona na Fundusz Remontowo-Budowlany naszej Archidiecezji
7. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: + Wiesław Drozdowski – „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”