Menu Zamknij

V NIEDZIELA ZWYKŁA 10.02.2019 r.

 

1. Dzisiaj, o godz. 16:30 KŻR naszej parafii mają swoje spotkanie formacyjne.
2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 13:00, odbędzie się spotkanie z dziećmi przygotowu-jącymi się do I Komunii Świętej i ich rodzicami.
3. W dniu jutrzejszym 11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Dzień ten ma nas uwrażliwić na potrzebę niesienia pomocy chorym i na dowartościowanie cierpie-nia. Jutro więc, podczas Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00, będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Sakrament ten mogą przyjąć osoby chore, które bez żadnej szkody na zdrowiu mogą przybyć do świątyni. Zapraszamy.
4. W najbliższy wtorek, 12 lutego, zapraszamy małżeństwa naszej parafii na Mszę Świętą o godz. 18:00, podczas której będą odnawiane śluby małżeńskie. Wydarzenie to organizujemy w związku ze zbliżającym się dniem św. Walentego oraz Światowym Dniem Małżeństw. Dobrze byłoby, gdyby małżonkowie wzięli ze sobą różę, którą później ofiarują swojej małżonce.
5. W najbliższą niedzielę 17 lutego rozpoczyna się w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00.
6. W liturgii następnego tygodnia:
– 14.02 (czw.) – Święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.
7. Informujemy, iż kościół św. Rocha otrzymał tytuł Pomnika Historii. Uroczystość dziękczynna za to wyróżnienie odbędzie się 17 lutego w kościele Św. Rocha o godz. 13:00. Będzie to również uroczystość dziękczynna za odzyskaną przez Białystok niepodległość w jej 100. rocznicę.
8. Komenda Wojewódzka Policji prosi o podanie następującego ogłoszenia: „Z powodu wzrastającej ostatnio ilości wypadków drogowych z udziałem pieszych, Policja apeluje o noszenie elementów odblaskowych w terenie zabudowanym i przechodzenie w miejscach do tego wyznaczonych. Kierowcom zaś przypomina o obowiązku zachowywania zasad i przepisów ruchu drogowego oraz dużej ostrożności. Nadal jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. Uczyńmy wszystko, aby nasz udział w ruchu drogowym odbywał się zawsze bezpiecznie”.
9. Zapraszamy na parafialną samolotową pielgrzymkę do Portugalii Fatima- Santiago de Compostella- Porto – Lizbona. Termin: 5-13.06.2019 r. Szczegółowy program na naszej stronie internetowej bądź w zakrystii. Koszt 3240 zł i 116 euro. Zapisy w parafii u ks. Łukasza.
10. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 1-8 sierpnia br. Koszt: 3760,- i 280 $. W zakrystii można uzyskać bardziej szczegółowe informacje.
11. Zmarli w tym tygodniu, nasi parafianie: + Apolonia Łachmacka – „Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…”