Menu Zamknij

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 13.10.2019 r.

 

1. Dzisiejszy Różaniec Fatimski odbędzie się w kościele o godz. 17:30. Również Różaniec Papieski, we środę 16.10, odbędzie się w kościele, o godz. 17:30.
2. Spotkanie KŻR odbędzie się dzisiaj o godz. 17:00.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 15.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
– 16.10 (śr.) – Wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
– 17.10 (czw.) – Wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
– 18.10 (pt.) – Święto św. Łukasza, Ewangelisty, Patrona Służby Zdrowia. W związku z tym, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na coroczne obchody Patronalne Święta św. Łukasza. Początek o godz. 16:30 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym w Białymstoku przy ul. Kościelnej 1 A oraz na uroczysta Mszę Świętą w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18:00. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne ratowników medycznych, farmaceutów i innych pracowników świata medycznego.
5. 18 października swoje imieniny obchodzi ks. Łukasz. Swoją modlitwą i życzeniami okażmy mu swoją życzliwość. Msza Święta w intencji ks. Łukasza będzie odprawiona w piątek o godz. 18:00.
6. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców zaprasza na Mszę Świętą. w intencji wszystkich nauczycieli i wychowawców oraz pracowników podlaskiej oświaty, w poniedziałek 14 października, o godz. 18.00, do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Po Mszy odbędzie się spotkanie okolicznościowe z udziałem nauczycieli w domu parafialnym w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.
7. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Prosimy o szczególną modlitwę w intencji Misji Świętych. Zachęcamy do składania duchowych oraz materialnych ofiar w intencji Misji. Taca w następną niedzielę będzie przeznaczona na Misje Święte.
8. Dzisiejsze ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przypominamy, że fundacja ta wspiera finansowo uzdolnioną młodzież z małych miejscowości w Polsce. Jest to wyjątkowy, budowany konsekwentnie przez nas wszystkich pomnik wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.
11. W tym tygodniu odeszła do wieczności nasza zmarła parafianka + Halina Kowal. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…