Menu Zamknij

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2019 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Dzisiaj również podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone różańce.
3. Przypominamy, iż w naszej świątyni parafialnej nabożeństwo różańcowe odprawiane jest każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą, godz. 17:30. Również Różaniec Fatimski, ostatni już w tym roku, za tydzień, w niedzielę 13 października, odbędzie się w ramach codziennego nabożeństwa różańcowego.
4. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w najbliższy piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 07.10 (pn.) – Wsp. NMP Różańcowej;
– 11.10 (pt.) – Wsp. św. Jana XXIII, Papieża.
6. Pielgrzymka Seniorów do Sanktuarium Matki Bożej Różanostockiej odbędzie się w sobotę, 12 października br. W programie: Msza św. o godz. 10.00 w Bazylice Różanostockiej, a po niej występy chórów Seniorów i nabożeństwo różańcowe z Aktem Zawie-rzenia Matce Bożej.
7. Duszpasterstwo Związków Niesakramentalnych zaprasza do kościoła Ducha Świętego w Białymstoku na spotkanie, różaniec i Mszę św. w niedzielę 13 października o godz. 17.00. Spotkania odbywają się w II niedzielę miesiąca: o godz. 17.00 spotkanie w bibliotece, o godz. 18.00 niedzielna Eucharystia w kościele.
8. Rekolekcje dla mężczyzn, o odkrywaniu męskiej dojrzałości ucznia Chrystusa, odbędą się w dniach 11-12-13.10. w domu rekolekcyjnym w Bogdankach. Zapraszamy.
9. Uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych zbierają podpisy na realizację projektu, którym jest remont małej Sali gimnastycznej. Projekt jest zgłoszony w Budżecie Obywatelskim Miasta Białegostoku i żeby móc go zrealizować potrzeba sporej ilości podpisów. Podpisy będą zbierane przez uczniów Szkoły Rolniczej, po każdej Mszy świętej. Wypełnienie karty do głosowania jest bardzo proste i zajmuje niecałą minutę. Bardzo prosimy Państwa o pomoc!
10. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone będą na Caritas Parafialną
W następną niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na Fundusz Stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
11. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii nowennę dziewięciu miesięcy przez obchodami 100-lecia istnienia naszej parafii. Ta nowenna będzie trwała nieustannie każdego dnia, podczas każdej Mszy Świętej. Będziemy odmawiali następującą modlitwę:

Wszechmogący i miłosierny Boże!
Często gromadzimy się w naszej świątyni
na modlitwie i sprawowaniu sakramentów.
Czynimy to jako wspólnota parafialna.
Prosimy Cię o Twoje błogosławieństwo dla tych,
którzy ją tworzą – dla wiernych i duszpasterzy.
Polecamy Ci rodziny naszej parafii,
niech będą silne Twoją mocą.
Oddajemy Ci pod opiekę dzieci i młodzież,
aby ich wzrastanie ku prawdziwej dojrzałości
przebiegało zgodnie z Twoją wolą.
Modlimy się za chorych, starszych i samotnych,
abyś Ty sam był dla nich pociechą i umocnieniem.
Twojej łaskawości polecamy naszych kapłanów
i prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
Ze szczególną mocą zawierzamy Ci tych,
którzy nie przyjęli dotąd orędzia zbawienia,
przemień ich serca i uczyń je miłymi Sobie.
Ojcze, przyjmij nasze pokorne oddanie się Tobie
i błogosław naszej parafii. Amen.