Menu Zamknij

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 29.09.2019 r.

 

1. W najbliższy wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc Różańca Świętego. W naszej świątyni nabożeństwo różańcowe będzie odprawiane każdego dnia przed wie-czorną Mszą Świętą – godz. 17:30. Zapraszamy również do modlitwy różańcowej w Waszych domach.
2. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 11 października. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18:00. Po Mszy Świętej spotkanie dla wszystkich w domu parafialnym. Na spotkanie zapraszamy młodzież z klas 6, 7 i 8 szkoły podstawowej.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. W najbliższy pierwszy piątek z posługą sakramentalną odwiedzimy naszych chorych (będziemy w godz. od 09:00 do 11:00).
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Od pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy dziewięciomiesięczne przygotowanie do obchodów 100-lecia istnienia naszej parafii. Będzie to „Nowenna dziewięciu miesięcy”. Każdego dnia tej nowenny, przez dziewięć miesięcy, podczas każdej Mszy Świętej będziemy odmawiali specjalną modlitwę w intencji naszej parafii.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 30.09 (pn.) – Wsp. św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
– 01.10 (wt.) – Wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła;
– 02.10 (śr.) – Wsp. Świętych Aniołów Stróżów;
– 04.10 (pt.) – Wsp. św. Franciszka z Asyżu;
– 05.10 (sob.) – Wsp. św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy.
7. Msza Święta z okazji Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii zostanie odprawiona w niedzielę, 6 października br. godz. 11.00 w Kolegiacie św. Antoniego w Sokółce. Mszy Świętej przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej do Sanktuarium Matki Bożej w Różanymstoku odbędzie się w sobotę, 5 października br. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00. W programie: modlitwa różańcowa, Eucharystia, konferencja, Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do uczestnictwa.
9. Msza Święta inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę, 5 października br., o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego, grupy misyjne działające przy parafiach, wolontariuszy i wszystkich wiernych zaangażowanych w dzieło misyjne Kościoła.