XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 23.09 (pn.) – Wsp. św. Ojca Pio, Prezbitera;
– 27.09 (pt.) – Wsp. św. Wincentego a Paulo, Prezbitera;
– 28.09 (sob.) – Święto bł. Michała Sopoćki, Prezbitera, Patrona Miasta Białegostoku.
3. Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta, bł. ks. Michała Sopoćki, będzie sprawowana w sobotę, 28 września, o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Mszy św. przewodniczyć będzie Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Z tej okazji też, w przeddzień czyli w piątek, 27 września, odbędzie się procesja z relikwiami bł. ks. Michała Sopoćki z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego do Katedry. Procesja rozpocznie się o godz. 19.00, a poprzedzi ją Msza św. Wszystkich mieszkańców miasta zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. 28 września, w Święto bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku, organizowana jest ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia”, polegająca na odmawianiu o godz. 15:00 Koronki do Bożego Miłosierdzia na ulicach, skrzyżowaniach i placach miast całego świata. Zapraszamy naszych parafian do tej modlitwy w najbliższą sobotę, na Rondzie przy „Sklejkach” o godz. 15:00.
5. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza do wzięcia udziału w kampanii charytatywnej „Torba Samarytanka” prowadzonej w ramach obchodów akcji „Kromka Chleba dla Sąsiada”. Akcja prowadzona jest na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i archidiecezji. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej zgłosić się do zakrystii/kancelarii parafialnej w celu odebrania specjalnej torby, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Parafii do dnia 29.09 Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!
6. Msza Święta z okazji Dnia Krajowej Administracji Skarbowej będzie sprawowana w piątek 27 września 2019 r. o godz. 11.00 w Katedrze białostockiej. Do uczestnictwa zapraszamy pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i ich rodziny.
7. Dziesiąta Nadgraniczna Piesza Pielgrzymka pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej oraz ich rodzin odbędzie się w sobotę 28 września 2019r. Pielgrzymka wyruszy z Kościoła Opatrzności Bożej w Kuźnicy o godz. 8.00, a zakończy się Mszą Świętą w Sokółce o godz. 17.00.
8. Dzień Jedności Rolniczej odbędzie się w niedzielę, 29 września br., w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie w Wasilkowie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00. Zapraszamy rolników do wspólnej modlitwy i dziękczynienia za tegoroczne plony.
9. Msza św. z udziałem mieszkańców Syrii, którzy otrzymują pomoc w ramach programu Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” będzie sprawowana w poniedziałek, 23 września 2019 roku, o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej. Mszy św. będzie przewodniczyć Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie i konferencja prasowa z udziałem gości z Syrii w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Białymstoku, przy ul. Kościelnej 1A. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej jak i konferencji. Szczególne zaproszenie kierujemy do tych osób, które uczestnicząc w programie „Rodzina Rodzinie” wspierają ofiary wojny w Syrii.
10. W ostatnim tygodniu odeszli do Ojca nasi zmarli parafianie: + Marek Kryszeń. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…