Menu Zamknij

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 15.09.2019 r.

 

1. Różaniec Papieski – jutro, 16 września, po wieczornej Mszy Świętej.
2. W piątek 20 września swoje spotkanie będą mieli ministranci. Zapraszamy wszystkich ministrantów wraz z rodzicami na Mszę Świętą o godz. 18:00.
3. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 13:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z dziećmi, które przygotowują się do przyjęcia I komunii świętej i ich rodzicami.
4. W roku 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka odbędzie się 39.Ogólnopolska Pielgrzymka Krucjaty – na Jasną Górę. Na pielgrzymkę, która odbędzie się w niedzielę, 29 września br., są zaproszeni członkowie ikandydaci KWC, a także wszyscy, którym bliska jest sprawa wolności i trzeźwości. Program i inne informacje są dostępne na stronie kwc.oaza.pl, a zgłoszenia na wspólny wyjazd są przyjmowane do 22 września b.r. pod numerem tel. 85 8730601 oraz mailowo, na adres:proboszcz@kozince.pl
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 16.09 (pon.) – Wsp. św. Korneliusza Papieża i Cypriana Biskupa, Męczenników;
– 18.09 (śr.) – Święto św. Stanisława Zakonnika, Patrona Polski;
– 20.09 (pt.) – Wsp. św. Andrzeja Kim Teogon, Prezbitera i Towarzyszy, Męczenników;
– 21.09 (sob.) – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Tego dnia swoje imieniny obchodzi ks. Mateusz Bajena. Życzymy ks. Mateuszowi wszelkiego Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej w naszej parafii. W intencji ks. Mateusza będzie odprawiona Msza Święta o godz. 18:00. Wtedy też będzie można składać mu życzenia.
6. Msza Święta inaugurująca rok formacyjny Ministrantów, Ruchu Światło Życie i innych wspólnot młodzieżowych Archidiecezji Białostockiej będzie sprawowana w Katedrze białostockiej w sobotę, 21 września br., o godzinie 11.00. Liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki. Do uczestnictwa we wspólnej modlitwie zapraszamy wszystkie wspólnoty młodzieżowe naszej Archidiecezji wraz z księżmi odpowiedzialnymi za ich formację.
7. Spotkanie formacyjne zelatorek i zelatorów Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii) w sobotę, 21 września 2019 roku o godz. 10.00. W programie: konferencja i Msza św. o godz. 12.00 oraz omówienie aktualnych zagadnień Kół Żywego Różańca. Zapraszamy do uczestnictwa.