Menu Zamknij

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.09.2019 r.

1. Dzisiaj już trzeci dzień naszych rekolekcji eucharystycznych, nazywanych tradycyjnie czterdziestogodzinnym nabożeństwem. Bardzo dziękuję o. Krzysztofowi Grzybkowi, który te rekolekcje prowadzi: dziękujemy za żar słowa, który jeszcze bardziej rozpalił nasze serca do miłowania Jezusa Eucharystycznego. W ramach naszych eucharystycznych rekolekcji dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna.
2. Dzisiaj jeszcze odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja odbywa się każdego dnia, oprócz soboty i niedzieli, od godz.16:00 do 18:00.
4. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy w tym tygodniu 14 września (w sobotę ) w godz. od 9:00 do 11:00.
5. Różaniec Fatimski – 13 września (piątek), Różaniec Papieski – 16 września (poniedziałek) po wieczornej Mszy Świętej.
6. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 12.09 (czw.) – Wsp. Najświętszego Imienia Maryi;
– 13.09 (pt.) – Wsp. św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 14.09 (sb.) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w związku z wydarzeniem, które tego dnia będzie miało miejsce na lotnisku w Kruszynie pod Włocławkiem (będzie to wielka narodowa modlitwa w intencji Ojczyzny), w naszej parafii odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny. Rozpoczniemy o godz. 15:00 Koronką do Bożego Miłosierdzia, zakończenie różańcem o godz. 17:30.
7. W najbliższy piątek 13 września 2019 roku odbędzie się pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem. Msza Św. Pogrzebowa zostanie odprawiona w Białymstoku w Ko-ściele Św. Jana Chrzciciela o godz. 15.00, po czym nastąpi złożenie ciał do grobu na cmentarzu parafialnym w Dojlidach. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy wszystkich, którzy osobiście przeżyli bolesną stratę dziecka oraz osoby, które swoją modlitwą chcą wesprzeć pogrążonych w smutku Rodziców i ich bliskich.
8. Uroczyste świętowanie rocznicy ślubu i odnowienie przyrzeczeń ślubnych małżeństw Archidiecezji Białostockiej będzie miało miejsce 14 września 2019 roku /sobota/ o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej. Eucharystii będzie przewodniczył J. E. Ks. Abp Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki. W dniach 21 – 22 września 2019 roku odbędzie się XXXV Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze. Organizujemy wspólny wyjazd na tę pielgrzymkę, koszt 250 zł od osoby /nocleg, przejazd, posiłki/, zgłoszenia w parafii Ducha Świętego w Białymstoku lub telefonicznie: 507028603.
9. Tegoroczna Piesza Pielgrzymka z Krzyżami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w sobotę, 14 września br. Pielgrzymka wyruszy z Katedry o godz. 11.00, a zakończy się Mszą Świętą w Świętej Wodzie o godz. 15.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
10. Pielgrzymka parlamentarzystów oraz pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej Województwa Podlaskiego do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Świętej Wodzie odbędzie się w niedzielę, 15 września 2019 roku i przebiegać będzie według następującego porządku: godz. 11.00 – Modlitwa różańcowa, godz. 12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Ciereszki. Dojazd do Świętej Wody we własnym zakresie. Zapraszamy do uczestnictwa.
11. Dzisiaj ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.