Menu Zamknij

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 1.09.2019 r.

 

 1. Dzisiaj – pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
 2. Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki przychylił się do prośby Kancelarii Prezydenta RP i zaleca, aby dzisiaj – 1 września 2019 r., w 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej, o godz. 14.00 wybiły dzwony we wszystkich kościołach Archidiecezji Białostockiej. Niech będzie to jeden ze sposobów wspomnienia wszystkich ofiar najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny. 
 3. Jutro 2 września, rozpoczęcie roku szkolnego. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 8:00 rano.
 4. Jak już informowaliśmy w tym tygodniu w dniach 6-7-8 września (piątek, sobota, niedziela) odbywać się będzie w naszej parafii tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo. Są to rekolekcje eucharystyczne, którym towarzyszy nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje poprowadzi o. Krzysztof Grzybek, ze Zgromadzenia Księży Werbistów – misjonarz na Syberii. Porządek rekolekcyjny jest następujący: w piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą się odbywały o godz. 10:00, 16:30, 18:00. Zarówno w piątek jak i sobotę, przez cały dzień, będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. W niedzielę porządek Mszy Świętych niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy o skorzystanie z możliwości wyspowiadania się. Niech spowiedź w ramach rekolekcji będzie zapoczątkowaniem praktyki spowiedzi pierwszopiątkowej. Niech rodzice zadbają o spowiedź swoich dzieci.
 5. Wraz z czterdziestogodzinnym nabożeństwem odnawiamy w naszej parafii praktykę codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Codzienna adoracja odbywa się każdego dnia, oprócz soboty i niedzieli, od godz.16:00 do 18:00.
 6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godz. 17:30 i do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki miesiąca, odwiedzimy w piątek 13 września w godz. 9:00-11:00.
 7. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
 8. Za tydzień, w niedzielę rozpocznie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Początek o godz. 16:00 w domu parafialnym.
 9. W liturgii nadchodzącego tygodnia:

– 2.09 (wt.) – Wsp. św. Grzegorza wielkiego, Papieża i doktora Kościoła;

 1. 35. Piesza Pielgrzymka (jednodniowa) do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Z naszej parafii również wyruszy grupa pielgrzymkowa. Od dzisiaj można się zapisywać. Koszt uczestnictwa to 5,- zł. Osoby wracające do Białegostoku autokarem dopłacają jeszcze 10,- zł.
 2. XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru odbędzie się w Białymstoku w piątek, 6 września br.  Rozpocznie się on o godz. 10.00 przy Pomniku Katyńskim i przejdzie ulicami miasta do kościoła pw. Ducha Świętego, gdzie o godz. 11:30 Mszę Świętą odprawi Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda. Do udziału w Marszu i Mszy Świętej zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.
 3. Modlitewne spotkanie pod nazwą „Polska pod Krzyżem” odbędzie się dnia 14 września 2019 roku na podwłocławskim lotnisku, w Kruszynie. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00, a zakończy się Drogą Krzyżową o godz. 20.00.  Diecezja Włocławska oraz Fundacja, która wcześniej już realizowała takie wydarzenia jak „Różaniec do granic” i „Wielka pokuta”, zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny.
 4. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 12-15.09. Koszt: 650,- (100,- wiza na Białoruś).
 5. Za tydzień ofiary zebrane do puszki będą przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Alicja Gołębiewska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…