Menu Zamknij

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.08.2019 r.

 

1. Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 11:30 odbę-dzie się procesja eucharystyczna dookoła kościoła.
2. Już dzisiaj informujemy, że za dwa tygodnie, w dniach 6-7-8.09 odbywać się będzie w naszej parafii tzw. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo. Są to rekolekcje eucharystyczne, którym towarzyszy nasza modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Rekolekcje po-prowadzi o. Krzysztof Grzybek, Werbista – misjonarz na Syberii. Już dzisiaj prosimy o modlitwę w intencji tych rekolekcji.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 26.08 (pon.) – Uroczystość NMP Częstochowskiej. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele – jak w dzień powszedni.
– 27.08 (wt.) – wsp. św. Moniki;
– 28.08 (śr.) – wsp. św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła;
– 29.08 (czw.) – wsp. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
4. Msza Święta z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i obrony Białegostoku w Kampanii Wrześniowej roku 1939, odprawiona zostanie w niedzielę, 1 września br., o godz. 12.30 w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji obrońców miasta i wszystkich poległych w czasie II Wojny Światowej.
5. 35. (jednodniowa) Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę 7 września br. o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Święta celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wyruszenia na wspólny pielgrzymkowy szlak. Z naszej parafii również wyruszy grupa pielgrzymkowa. Od dzisiaj można się zapisywać. Koszt uczestnictwa to 5,- zł. Osoby wracające do Białegostoku autokarem dopłacają jeszcze 10,- zł.
6. Są wolne miejsca na Msze Święte w tym tygodniu.
7. Są wolne miejsca na Pielgrzymkę do Częstochowy w dniach 7-8.09. tel. 501510055.
8. Można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę na Białoruś w dniach 12-15.09.
Koszt: 650,-, (100,- wiza na Białoruś).
9. Już od przyszłej niedzieli będzie celebrowana Msza Święta o godz. 13:00.
10. W następną niedzielę ofiary z „tacy” będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
11. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Teresa Piotrowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…