Menu Zamknij

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA 11.08.2019 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie modlitewno-formacyjne KŻR naszej parafii. Rozpoczęcie o godz. 16:30 w kościele.
2. We wtorek 13.08 zapraszamy na Różaniec Fatimski, po Mszy Świętej o godz. 18:00. Podobnie w piątek 16.08 zapraszamy na Różaniec Papieski z odmawianiem Tajemnic Światła, również po Mszy Świętej o godz. 18:00.
3. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 14.08 (śr.) – Wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika. Jest to dzień naszej modlitewnej pamięci o poległych w obozach i więzieniach;
– 15.08 (czw.) – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Po każdej Mszy Świętej odbędzie się poświęcenie plo-nów i kwiatów. Tego dnia ofiary do puszek będą zbierane na archidiecezjalne Radio „I”.
– 17.08 (sob.) – Wsp. św. Jacka, Prezbitera.

4. Instytut Myśli Schumana zaprasza na 5-dniową podróż do Metz we Francji śladami życia i służby sługi Bożego Roberta Schumana, jednego z Założycieli Wspólnoty Europejskiej. Bliższe informacje nt. tego wyjazdu – w zakrystii.
5. W niedzielę 18 sierpnia, w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku; zapraszamy wiernych naszego miasta oraz poczty sztandarowe instytucji, szkół, stowarzyszeń i zakładów pracy. O godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Dojście do Pomnika we wspólnej procesji lub dojazd autobusem, który odjedzie o godz. 19.30 z przystanku przy świątyni. Po MODLI-TWIE autobus miejski przywiezie uczestników modlitwy do centrum miasta.