Menu Zamknij

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 4.08.2019 r.

 

1. Dzisiaj, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Mszy Świętej o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 06.08 (wt.) – Święto Przemienienia Pańskiego; Msze św. o godz.8:00, 10:00, 18:00.
– 08.08 (czw.) – wsp. św. Dominika, Prezbitera;
– 09.08 (pt.) – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy;
– 10.08 (sob.) – Święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika.
3. Rozpoczął się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od picia alkoholu.
4. Fundacja „Spe salvi” wraz z Miastem Białystok zapraszają do skorzystania z projektu pt. „Złota Rączka 2019”. Projekt skierowany jest do osób w wieku 65 lat i więcej, w miej-scu ich zamieszkania, poprzez udzielenie wsparcia w formie konsultacji i drobnych napraw technicznych, takich jak niesprawność instalacji, sprzętów i urządzeń domowych. Wszystkie osoby starsze czy niepełnosprawne mogą zwrócić się o pomoc w wykonaniu tych drobnych napraw do Fundacji „Spe salvi”.  Numer tel. 578733659.
5. Jak co roku, Apostolstwo Trzeźwości naszej Archidiecezji przygotowało ofertę wydarzeń pomocnych w przeżywaniu sierpnia – miesiąca, w którym jesteśmy zaproszeni do ofiarowania naszej Ojczyźnie daru abstynencji. Są to: IX Podlaska Biesiada Trzeźwości w dniach 3-4 sierpnia w par. MB Miłosierdzia w Wasilkowie.
Rekolekcje:
9-11 sierpnia w par. MB Pocieszenia w Krypnie,
16-18 sierpnia w par. św. Kazimierza w Białymstoku,
23-25 sierpnia w par. NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach,
25-27 sierpnia w par. Opatrzności Bożej w Michałowie.