Menu Zamknij

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 28.07.2019 r.

1. Dzisiaj z racji wspominanego w tym tygodniu w liturgii Kościoła św. Krzysztofa – patrona kierowców, modlimy się w intencji kierowców i błogosławimy pojazdy po Mszy Świętej. Przy tej okazji będzie można złożyć ofiarę na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 29.07 (pon.) – wsp. św. Marty;
– 31.07 (śr.) – wsp. Św. Ignacego z Loyoli, Prezbitera;
– 01.08 (czw.) – wsp. Św. Alfonsa Marii Liguoriego, Bp i Dr.
3. Rozpoczyna się miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od picia alkohololu.
4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą.
5. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą już wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem. Właśnie w intencji tych osób powinniśmy złożyć w miesiącu sierpniu naszą ofiarę abstynencji od alkoholu.
6. Za tydzień wypada pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła.
7. Zapraszamy do uczestnictwa w Grupie Złotej pielgrzymki na Jasną Górę. Zapisując się do tej grupy wspomagamy swoją modlitwą idących pielgrzymów, jak również sami możemy im własne intencje polecić.
8. W następną niedzielę taca na KUL i Centrum Formacji Pastoralno – Katechetycznej w Białymstoku.