Menu Zamknij

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 3.11.2019 r.

 

1. Dzisiaj jeszcze będzie celebrowana na cmentarzu Msza Święta w intencji zmarłych, o godz. 15:00 (koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 14:45). Wypominki o godz. 17:00. O godz. 18:00 Msza Święta w intencji zmarłych wspominanych w wypominkach.
2. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30.
3. Do chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki udamy się w najbliższy piątek – 8 listopada w godz. od 9:00 do 11:00.
4. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR. Początek o godz. 16:00 w kościele.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 04.11 (pon.) – Wsp. św. Karola Boromeusza, Biskupa;
– 09.11 (sob.) – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
6. W tym tygodniu, 7.11 rozpoczyna się w Katedrze Białostockiej Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Nasza parafia wraz z całym dekanatem została zaproszona na dzień 11.11(poniedziałek) na godz. 18:00.
7. W najbliższą sobotę młodzież, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania, będzie miała swoje spotkanie w Szkole Katolickiej przy ul. Kościelnej w Białymstoku podczas tzw. „Dnia u Mamy” w ramach Nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:30.
8. Nasza Archidiecezja organizuje Kurs Lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.
9. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany w świecie.
10. W tym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin: + Stanisław Pietrzykowski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…