Menu Zamknij

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.11.2019 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:00 w kościele.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 11.11 (pon.) – Wsp. św. Marcina z Tours, Biskupa. Tego dnia również Święto Niepodle-głości. Msze Święte w naszym kościele o godz. 8:00, 10:00 i 18:30. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
– 12.11 (wt.) – Wsp. św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
– 13.11 (śr.) – Wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski;
– 16.11 (sob.) – Uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.
3. Przed Uroczystością NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia w Katedrze Białostockiej trwa Nowenna. Nasza parafia wraz z całym dekanatem została zaproszona na dzień 11.11(poniedziałek – jutro) na godz. 18:00.
4. Nasza Archidiecezja organizuje Kurs Lektora. Adresatami kursu są mężczyźni i kobiety w wieku od 16 lat, charakteryzujący się pobożnością i naturalnymi predyspozycjami do pełnienia posługi lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać w zakrystii lub w kancelarii.
5. Stowarzyszenie „Otwarty Dom” Pomoc Polskim Dzieciom na Wschodzie poszukuje rodzin, które przyjęłyby na Święta Bożego Narodzenia polskie dzieci z Litwy. Dzieci przyjadą do Polski 19 grudnia 2019 r., a odjadą 30 grudnia 2019 r. Zebranie rodzin przyjmujących te dzieci odbędzie się dnia 20 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8. Informacja o akcji Boże Narodzenie 2019 zostanie również umieszczona na stronie internetowej Stowarzyszenia www.otwartydom.com.pl.
6. Za tydzień, w niedzielę, ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Kościół prześladowany w świecie.
7. W tym tygodniu odszedł do wieczności ojciec naszego organisty, + Bogdan Truszkowski i nasz parafianin  + Artur Plat Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…