Menu Zamknij

I NIEDZIELA ADWENTU 1.12.2019 r.

 

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Adwent ma podwójny charakter. Jest to czas przygoto-wania się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyj-ście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszej świątyni będą celebrowane w niedzielę o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano, oprócz środy i soboty kiedy roraty będą się odbywać o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty wieczorem – w środę i sobotę.
3. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ksiądz z Białorusi.
4. Spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę 8 grudnia. Początek o godz. 16:30.
5. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 03.12 (wt.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;
– 04.12 (śr.) – Wsp. św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;
– 06.12 (pt.) – Wsp. św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania, szczególnie dzieci w dniu 6 grudnia.
– 07.12 (sb.) – Wsp. św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
6. W następną niedzielę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
7. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Chorych, których zwykle odwiedzamy w pierwsze piątki, w tym miesiącu odwiedzimy 19 grudnia, we czwartek. Na ten dzień można zapisywać innych chorych, pragnących przygotować się do świąt przez odbycie spowiedzi i przyjęcie Komunii świętej.
8. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
9. Najbliższe, adwentowe spotkanie Dominikańskiej Szkoły Wiary odbędzie się w sobotę, 7 grudnia o godzinie 09:00. Podczas spotkania będzie wygłoszony wykład o. Michała Mrozka OP – wicedyrektora warszawskiego Instytutu Tomistycznego. O. Michał wygłosi wykład na temat “Szczęście Boga i szczęście człowieka w ujęciu św. Tomasza”.
10. Od dzisiaj p. Mariusz – nasz organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując święcę wspomaga najuboższe dzieci, również z naszej parafii.
11. W następną niedzielę będą zbierane ofiary do puszki na Kościół na Wschodzie.