Menu Zamknij

II NIEDZIELA ADWENTU 8.12.2019 r.

 

1. Dzisiaj odbędzie się spotkanie formacyjno-modlitewne KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty, czyli Msze Święte wspominające NMP oczekującą przyjścia Zbawiciela. Roraty w naszej świątyni są celebrowane w niedzielę o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano, oprócz środy i soboty, kiedy roraty odbywają się o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Roraty wieczorem – w środę i sobotę.
3. W Adwencie będziemy przeżywali rekolekcje w dniach 20-22 grudnia. Poprowadzi je ksiądz z Białorusi.
4. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 13.12 (pt.) – Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
5. We środę 13 grudnia obchodzimy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
6. W następną niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
7. Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15-17 grudnia w kościele p.w. NMP Matki Kościoła o godz. 19.30. Rekolekcje wygłosi Ks. Łukasz Mikołajczyk, orionista, wraz z wolontariuszami wspólnoty „Drabina Jakubowa”. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się we środę 18 grudnia o godz. 19.00 w Aula Magna Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Pałac Branickich).
8. P. Mariusz – nasz organista rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w święcę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Kupując święcę wspoma-ga najuboższe dzieci, również z naszej parafii.
9. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medugorje i Chorwacji w dniach 11-18.05.2020 r. Koszt:1299,- zł i 130 euro. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Za pielgrzymkę jest odpowiedzialny ks. Tomasz.
10. Zbierane dzisiaj ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
11. W tym tygodniu odeszli od nas nasi zmarli parafianie: + Teresa Szkobodzińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…