Menu Zamknij

III NIEDZIELA ADWENTU 15.12.2019 r.

 

1. Dzisiaj po Mszy Świętej będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
2. W tym tygodniu będziemy przeżywali nasze parafialne adwentowe rekolekcje. Odbędą się one w dniach 20-22 grudnia. W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną o godz. 10:00, 16:30 i 18:00. W niedzielę porządek Mszy Świętych niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na niedzielę. Rekolekcje poprowadzi  ksiądz Michał z Białorusi.
3. Prosimy o zapisywanie chorych na odwiedziny kapłana z przedświąteczną posługą sakramentalną. Do chorych przyjedziemy we czwartek, 19 grudnia, między godziną 9:00 a 11:00.
4. Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny.
5. 15 grudnia wypada 7. rocznica święceń biskupich ks. bpa Henryka Ciereszko. Polacaj-my w modlitwie przed Panem ks. Bpa.
6. Za tydzień podczas Mszy Świętej o godz. 13:00 będziemy święcili figurki Dzieciątka Jezus oraz domowe szopki. Zachęcamy gorąco rodziców, aby przyszli z dziećmi, aby uczestniczyć w tym wydarzeniu.
7. Zwierzchnictwo w Polsce Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu w Jerozolimie prosi o materialnie wsparcie wspólnoty 150 chrześcijan, zamieszkujących starożytną wioskę Palestyńską Ain Arik. Można to uczynić na Białostockim Jarmarku Bożonarodzeniowym w niedzielę 15 i 22 grudnia 2019 roku w namiocie oznaczonym Czerwonym Krzyżem Jerozolimskim i hasłem „Dar pocieszenia” dla Ain Arik.
8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medugorje i Chorwacji w dniach 11-18.05.2020 r. Koszt:1299,- zł i 130 euro. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej. Za pielgrzymkę jest odpowiedzialny ks. Tomasz Piotrowski.
9. W tym tygodniu odeszli od nas do Domu Ojca nasi zmarli parafianie: + Zdzisław Halicki. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…