Menu Zamknij

IV NIEDZIELA ADWENTU 22.12.2019 r.

 

1. Kończymy tegoroczne rekolekcje adwentowe. Serdecznie dziękuję ks. Michałowi z Białorusi, naszemu rekolekcjoniście, który przygotował nas na przeżycie Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim naszym parafianom za to, żeście chcieli skorzystać z tych rekolekcji, podjąć trud nawrócenia przez słuchanie słowa Bożego i nawrócenie.
2. We wtorek wieczorem Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Tę wielką Uroczy-stość rozpoczynamy w naszych domach wieczerzą wigilijną. Zachęcamy, aby łamanie się opłatkiem i życzenia były urozmaicone odczytaniem fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa. Śpiewajmy również kolędy. Zachowajmy tradycję nie spożywania potraw mięsnych.
3. Pasterka o północy – zapraszamy na nią wszystkich naszych parafian. Przed Pasterką, razem z naszą scholą, będziemy śpiewali kolędy od godz. 23:30. Podczas Pasterki ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Fundusz ochrony Życia. Pasterka w Kurianach o godz. 22:00
4. Pierwszego dnia świąt Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
Po Mszy Świętej można zaopatrzyć się w opłatki i świece na stół wigilijny.
5. Zwyczajem ubiegłych lat młodzież oazowa będzie kolędować w domach naszych parafian pierwszego i drugiego dnia świąt od godz. 16.00. Kto chciałby przyjąć kolędników prosimy o zgłoszenie tego się w zakrystii.
6. Caritas naszej Archidiecezji zaprasza wszystkie osoby samotne, starsze, potrzebujące, rodziny z dziećmi na Wigilię do Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku, w dniu 24 grudnia o godz. 14:00. Każdy uczestnik spotkania otrzyma posiłek na wynos oraz słodki upominek.
7. Zapraszamy dzieci z klas 3, 4, 5 i 6 SP do udziału w Zimowisku w dniach 20-23 stycznia w Hermanówce. Koszt 120 zł. Opiekę nad dziećmi będą sprawować animatorzy ze wspólnoty oazowej oraz ks. Mateusz i Ks. Łukasz. Karty do odbioru w zakrystii lub kancelarii.
8. Od piątku 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w domu cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16:00 do 21:00, w soboty od godz. 9:00, chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy.
9. Porządek Kolędy w tym tygodniu:
27 grudnia (piątek), od godz. 16:00: Kuriany (wieś), oraz ul. Kasztelańska;
28 grudnia (sobota), od godz. 9:00: Kolonie Kurian, Płoskie, ul. Zaścianki (2-28), ul. Ziemiańska.