Menu Zamknij

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO – 25.12.2019 r.

 

1. W imieniu własnym oraz księży pracujących w naszej parafii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne Wszystkim naszym parafianom i także gościom. Życzymy głębokiego przeżycia Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego, który stał się człowiekiem. Niech Nowonarodzony udziela Wam pokoju, radości i wszelkiego błogosławieństwa.
2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tegorocznego żłóbka – ks. Łukaszowi, ks. Mateuszowi, p. Tadeuszowi Filipczukowi, p. Asi Sakowskiej, młodzieży oazowej i panom ze wspólnoty „Wieczory Małżeńskie”. Dziękuję asyście liturgicznej, scholii młodzieżowej, chórowi pod dyr. Mariusza Truszkowskiego, pani Gosi, zakrystiance, za przygotowanie liturgii tej Mszy Świętej i u świetnienie jej przez Waszą służbę.
3. Dzisiaj, pierwszego dnia świąt, porządek Mszy Świętych jest niedzielny, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Podobnie będzie w drugi dzień świąt. Msza Święta w Kurianach o godz. 9:00. W drugi dzień świąt taca będzie przeznaczona na potrzeby KUL i CFPK w Białymstoku.
4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzona jest przez osiem dni – jest to tzw. Oktawa Bożego Narodzenia. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Świętej każdego dnia Oktawy. W drugi dzień świąt obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, Pierwszego Mę-czennika. 27 grudnia obchodzimy wspomnienie św. Jana Apostoła i Ewangelisty – tego dnia święcimy wino. 28 grudnia wspominamy Świętych Młodzianków, Męczenników.
5. W niedzielę 29 grudnia obchodzimy Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa. Niedziela Świętej Rodziny jest dniem modlitw o świętość małżeństwa i rodzin oraz dniem odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Tego dnia chcemy przypomnieć wszystkim o pięknie miłości, którą zostaliśmy obdarowani przez Boga. W przeżywaniu daru miłości ludzie wierzący otrzymali także szczególną pomoc, którą jest sakrament małżeństwa.
6. Zwyczajem ubiegłych lat młodzież oazowa będzie kolędować w domach naszych para-fian pierwszego i drugiego dnia świąt od godz. 16.00. Kto chciałby przyjąć kolędników prosimy o zgłoszenie tego się w zakrystii.
7. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
8. Zapraszamy dzieci z klas 3, 4, 5 i 6 SP do udziału w Zimowisku w dniach 20-23 stycz-nia w Hermanówce. Koszt 120 zł. Opiekę nad dziećmi będą sprawować animatorzy ze wspólnoty oazowej oraz księża. Karty do odbioru w zakrystii lub kancelarii.
9. Od piątku 27 grudnia rozpoczniemy w naszej parafii kolędę czyli wizytę duszpasterską. Celem kolędy jest spotkanie się duszpasterza z wiernymi parafii i pobłogosławienie mieszkania. Prosimy, aby podczas kolędy była zgromadzona w domu cała rodzina. Na stole powinien być biały obrus, krzyż i dwie świece, woda święcona. Kolędujemy w dni powszednie od godz. 16:00 do 21:00, w soboty od godz. 9:00, chyba że będzie inaczej – wtedy poinformujemy. Plan tegorocznej „kolędy” jest zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.
Porządek Kolędy w tym tygodniu:
27 grudnia (piątek), od godz. 16:00: Kuriany (wieś), oraz ul. Kasztelańska (oprócz nr 29/1);
28 grudnia (sobota), od godz. 9:00: Kolonie Kurian, Płoskie, ul. Zaścianki (2-28), ul. Ziemiańska.