Menu Zamknij

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 29.12.2019 r.

 

1. Zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynna za mijający rok we wtorek, 31 grudnia, o godz. 18:00. Odśpiewamy również hymn „Ciebie Boga wysławiamy”. Za pobożne odśpiewanie lub recytowanie tego hymnu można uzyskać odpust zupełny. Po Mszy Świętej rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 24:00. O północy będziemy celebrowali Mszę Świętą na rozpoczęcie Nowego Roku. Zapraszamy szczególnie te osoby, które w ciszy i skupieniu chcą przeżyć ten czas.
2. W liturgii najbliższego tygodnia:
– 01.01 (śr.) – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Jest to dzień modlitwy o pokój. Tego dnia za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź można uzyskać odpust zupełny. W naszym kościele 01.01 Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00;
– 02.01 (czw.) – Wsp. św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
– 03.01 (pt.) – Wsp. Najświętszego Imienia Jezus.
3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do chorych, z posługa sakramentalną udamy się dopiero w pierwszy piątek lutego.
4. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Poprzez udział w nabożeństwach pierwszosobotnich przygotowujemy się do obchodów 100-lecia naszej parafii. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
5. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
6. Porządek „Kolędy” w tym tygodniu:
30 grudnia (poniedziałek), od godz. 16:00: ul. Zaścianki (29-106), ul. Kasztelańska 29/1, ul. Szlachecka, ul. Rejtana, ul Rybacka, ul. Bałtycka, ul. Bosmańska.
02 stycznia (czwartek), od godz. 16:00: ul. Gminna, ul. Komandorska, ul. Posejdona, ul. Sztormowa, ul. Żeglarska, ul. Cumownicza, ul. Kapitańska, ul. Zagórki, ul. Wolińska, ul. Masztowa, ul. Piracka, ul. Wydmowa, ul. Kotwicowa, ul. Szkwałowa, ul. Okrętowa, ul. Rejsowa, ul. Morska, ul. Oceaniczna.
03 stycznia (piątek), od godz. 16:00: ul. Zabłudowska, ul. Ordynacka, ul. Sterowa, ul. Albatrosa, ul. Rybitwy, ul. Żaglowa, ul. Mewy, ul. Ruczajowa, ul, Jachtowa, ul. Jacka Soplicy, ul. Szklarniana.
04 stycznia (sobota), od godz. 14:00: ul. Pana Tadeusza, ul. Pozioma (47 – 73), ul. Konrada, ul. Marcina, ul. Wojskiego, ul. Korzeniowskiego.