Menu Zamknij

II NIEDZIELA NARODZENIA PAŃSKIEGO – 5.1.2020 r.

 

1. W najbliższy piątek, 10 stycznia, odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania. Początek o godz. 18:00 w kościele.
2. Za tydzień, w niedzielę odbędzie się kolejne spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. W liturgii najbliższego tygodnia:
06.01 (pon.) – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Porządek Mszy Świętych – tak jak w każdą niedzielę, oprócz Mszy Świętej o godz. 13:00. Poświęcenie kredy będzie się odbywało podczas każdej Mszy Świętej. Taca będzie przeznaczona na Misje Święte.
4. Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza wszystkich wiernych, rodziny, młodzież i dzieci do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w Białymstoku, który odbędzie się dnia 6 stycznia 2020 roku, w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozpoczęcie o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich. Wcześniej, o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta w Katedrze po przewodnictwem Arcybiskupa Metropolity. Orszak, składający się z trzech grup kontynentalnych: europejskiej, azjatyckiej i afrykańskiej, przejdzie ulicami miasta i zakończy się na placu przed Katedrą.
5. Za tydzień w niedzielę wypada Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.
6. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorek i zelatorów KŻR Archidiecezji Białostoc-kiej oraz odpowiedzialnych za inne grupy różańcowe odbędzie się w sobotę, 11 stycznia 2020 roku, w sali przy Katedrze białostockiej (od strony zakrystii). Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 a zakończy o 14.00. Zapraszamy do uczestnictwa.
7. W bieżącym roku przypada 100-lecie Urodzin św. Jana Pawła II. Konferencja Episkopatu Polski zdecydowała uczcić to wydarzenie Ogólnopolską Pielgrzymką do Rzymu. Msza św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Franciszka odbędzie się w niedzielę, 17 maja 2020 roku, o godz. 10.30 na Placu św. Piotra. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza kapłanów i wiernych świeckich Archidiecezji Białostockiej (parafie, stowarzyszenia, ruchy i wspólnoty) do udziału w tym dziękczynieniu za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II. Nasza parafia nie będzie organizować wspólnego wyjazdu, natomiast poinformujemy o możliwości pielgrzymowania do Rzymu z innymi parafiami.
8. XXII Spotkanie absolwentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2020 roku, w Centrum Pastoralno-Katechetycznym im. Bł. Michała Sopoćki w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 50. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami.
9. Porządek „Kolędy” w tym tygodniu:
07 stycznia (wtorek), od godz. 16:00: ul. Kajki, ul. Wczasowa, ul. Kolonijna,
ul. Przejściowa, ul. Kąpielowa, ul. Turystyczna;
08 stycznia (środa), od godz. 16:00: ul. Zdrowa, ul. Zuchów, ul. Śmiała; ul. Nowatorska, ul. Puchatka, ul. Plażowa;
09 stycznia (czwartek), od godz. 16:00: ul. Baranowicka (od nr 122/1 do końca), ul. Szosa Baranowicka, ul. Ceramiczna, ul. Piaskowa, ul. Pozioma – do nr 45,
10 stycznia (piątek), od godz. 16:00: BLOKI: ul. Sowlańska 3, 3A, 3B, 42, 44, 46;
11 stycznia (sobota),
od godz. 9:00: ul. Cała, ul. Podłużna, ul. Sowlańska, ul. Pozioma 2 A (Blok),
od godz. 14:00: ul. Gródecka, ul. Górnicza, ul. Pionowa, ul. Hutnicza, ul. Sobolewska,