Menu Zamknij

1 NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.2020r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się Adwent. Adwent ma podwójny charakter. Jest to czas przygotowania się do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez co wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to czas, który skierowuje nas ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końców czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania.
2. W Adwencie zapraszamy na Roraty. Są to Msze Święte wspominające NMP oczekującą narodzin Jezusa Chrystusa. Roraty w naszej parafii będą celebrowane w niedziele o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano oraz w środę i sobotę o godz. 18:00. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie we środę lub sobotę o godz. 18:00.
3. W Adwencie będziemy przeżywali nasze parafialne adwentowe rekolekcje w dniach 18-19-20 grudnia. Poprowadzi je moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. dr Marek Sędek.
4. Przypominamy, że niedzielne i świąteczne Msze Święte o godz. 11:30 są transmitowane z naszego kościoła przez stronę internetową oraz Facebooka naszej parafii.
5. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 30.11. (pon.) – Święto św. Andrzeja, Apostoła;
– 03.12. (czw.) – Wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera i doktora Kościoła.
6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych, szczególnie przez wstawiennictwo bł. ks. Michała Sopoćko. Zapraszamy na tę modlitwę WKCH. Początek o godz. 17:30. W pierwszy piątek zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do spowiedzi pierwszopiątkowej – spowiadamy na pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą Świętą. Do naszych chorych z posługą sakramentalną udamy się dopiero przed świętami, w poniedziałek 21 grudnia. Od dzisiaj można zgłaszać chorych na odwiedziny kapłana. Proszę zgłaszać również tych chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki. Musimy wiedzieć, czy rzeczywiście możemy do nich jechać.
7. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP. Nabożeństwo pierwszosobotnie to szczególna modlitwa o nawrócenie grzeszników. Pragniemy modlić się na różańcu polecając Panu Bogu szczególnie te osoby, które o własnych siłach nie mogą wyzwolić się z nałogów alkoholizmu, narkomanii i innych uzależnień. Imiona tych osób można wypisać na karteczkach i wrzucić je do skrzynki umieszczonej pod ołtarzem.
8. Caritas Archidiecezji Białostockiej prosi o pomoc w zbieraniu nowych męskich butów, nowej bielizny i ciepłych kurtek (te ostatnie mogą być używane, uprane, w dobrym stanie). Z racji na nadchodzącą zimę dobrze by było zorganizować to jak najszybciej. Prosimy o dostarczenie tych ubrań do następnej niedzieli, do zakrystii lub do kancelarii.
9. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej parafii za pośrednictwem przelewów bankowych.
10. Za tydzień, w niedzielę ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
11. Od dzisiaj, pan Mariusz, nasz organista, rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód z opłatków jest przeznaczony dla Pana Mariusza. Naszą ofiarą za opłatki możemy wyrazić wdzięczność za jego pracę w naszej parafii.