Menu Zamknij

2 NIEDZIELA ADWENTU – 6.12.2020r.

1. Roraty w naszej parafii są celebrowane w niedziele o godz. 7:00 rano i w każdy dzień powszedni o godz. 6:30 rano oraz w środę i sobotę o godz. 18:00 wieczorem. Na Roraty przychodzimy ze świecami lub lampionami. Dzieci zapraszamy szczególnie na Msze Święte roratnie we środę lub sobotę o godz. 18:00.
2. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
08.12. (wt.) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Dzień Świętości Życia. Porządek Mszy Świętych: 8:00, 10:00 i 18:00. Na godz. 12:00 zapraszamy do udziału w tzw. Godzinie Łaski.
3. W następną niedzielę będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
4. Również w następną niedzielę odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
5. Do naszych chorych z posługą sakramentalną udamy się dopiero przed świętami, w poniedziałek 21 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych na odwiedziny kapłana. Proszę zgłaszać również tych chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki. Musimy wiedzieć, czy rzeczywiście możemy do nich jechać.
6. Zapraszamy do udziału w akcji „Ciuszki dla maluszka”. Akcja polega na zbieraniu akcesoriów niemowlęcych takich jak: pieluchy, smoczki, nowe ubranka i kosmetyki dla dzieci i mam, które zostaną przekazane do Domu Samotnej Matki. Akcesoria można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej do przyszłej niedzieli.
7. Można też włączyć się w akcję „Torba samarytanka”, kupując produkty żywnościowe i pakując je do specjalnej torby. Papierowe torby można wziąć z zakrystii i również do zakrystii wypełnione zwrócić do przyszłej niedzieli. Z produktów żywnościowych będą przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących.
8. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej parafii za pośrednictwem przelewów bankowych.
9. Pan Mariusz, nasz organista, rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Całkowity dochód z opłatków jest przeznaczony Panu Mariuszowi. Naszą ofiarą za opłatki możemy wyrazić wdzięczność za jego pracę w naszej parafii.
10. Rozprowadzamy również, jak co roku, świece na stół wigilijny. Zakup świecy jest wsparciem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, organizowanym przez Caritas.
11. Dzisiaj zbierane ofiary do puszek będą przeznaczone na Kościół na Wschodzie.
12. Za tydzień ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
13. W tym tygodniu odeszli do wieczności nasi zmarli parafianie: + Romualda Roszkowska,  + Sławomir Chlabicz . Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…