Menu Zamknij

3 NIEDZIELA ADWENTU – 13.12.2020r.

1. Dzisiaj po Mszy Świętej będziemy udzielali błogosławieństwa matkom oczekującym potomstwa.
2. Dzisiaj odbędzie się spotkanie KŻR naszej parafii. Początek o godz. 16:30 w kościele.
3. Dzisiaj w związku z kolejną rocznicą wprowadzenia Stanu Wojennego księża Biskupi zachęcają do włączenia się w ogólnopolską inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce pt. „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności”. Akcja polega na postawieniu w dniu dzisiejszym o godz. 19:30 zapalonych świec w oknie swoich domów i mieszkań.
4. W liturgii nadchodzącego tygodnia:
– 14.12. (pon.) – Wsp. św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
5. We wtorek 15.12 mija 8. rocznica święceń ks. bpa Henryka Ciereszki. Ks. Biskupa poleca-my modlitwom naszych parafian.
6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą się odbywały w dniach 18-19-20.12 (piątek, sobota i niedziela). W piątek i sobotę Msze Święte z nauką rekolekcyjną będą celebrowane w godz. 10:00, 16:30, 18:00. W niedzielę – porządek Mszy niedzielny. Piątek i sobota są dniami przeznaczonymi na spowiedź świętą, dlatego prosimy o nie odkładanie spowiedzi na niedzielę czy pozostałe dni przed świętami. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Marek Sędek – moderator generalny Ruchu Światło-Życie (ruchu oazowego). Wszystkie Msze rekolekcje wraz z kazaniami rekolekcjonisty będą transmitowane przez stronę internetową naszej parafii oraz przez parafialnego Facebooka.
7. Do naszych chorych z posługą sakramentalną udamy się dopiero przed świętami, w ponie-działek 21 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych na odwiedziny kapłana. Proszę zgłaszać również tych chorych, których odwiedzamy w pierwsze piątki. Musimy wiedzieć, czy rzeczywiście możemy do nich jechać.
8. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza związki niesakramentalne naszej Archidiecezji do udziału w rekolekcjach adwentowych. Odbędą się one w dniach 13-14 grudnia 2020 r. (niedziela-poniedziałek) o godz. 18:00 w kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku przy ul. Sybiraków 2.
9. Dekret Stolicy Apostolskiej: Udziela daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Świętego Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego. Penitencjaria Apostolska udziela odpustu zupełnego, przy zachowaniu zwyczajnych warunków dotyczących odpustów, wszystkim wiernym, którzy będą uczestniczyć w różnych formach pobożności związane z osobą św. Józefa. Całość dekretu jest zamieszczona na stronie internetowej naszej parafii. Dekret ten będzie też udostępniony za tydzień, w niedzielę, w formie papierowej.
10. Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o odda-wanie osocza. Jak czytamy w Apelu „Badania naukowe potwierdzając, że osocze ozdrowień-ców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu […]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa […]”. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzą na Apel serdecznie dziękujemy.
11. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz naszej parafii za pośrednictwem przelewów bankowych.
12. Pan Mariusz, nasz organista, rozprowadza opłatki na stół wigilijny. Można również zaopatrzyć się w świece na stół wigilijny.
13. W tym tygodniu odeszły do wieczności nasze zmarłe parafianki: + Leokadia Janukiewicz, + Maria Gołębiewska. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…